Kiaušinis nelygus kiaušiniui: pokalbis su Tomu iš „Tuščių narvų“

Iš praeito mano įrašo galėjote suprasti, kad nieko neturiu prieš idiliškai pievose besiganančias smulkiųjų sūrininkų karves (o gal avis ar ožkas). Tačiau Velykų laikotarpiu būtų sudėtinga nepastebėti, kad kiaušinius parsinešu ne iš šieno kupetos. Tomas Byčkovas iš „Tuščių narvų“ atskleidė: #TURIMEKIAUŠINIUS – NE IŠ NARVŲ! Prieš keletą metų pristatę projektą „Kiaušinių kaina“, šįkart organizacija Velykas pasitinka su nauja kampanija. 

Besikalbėdama su Tomu dar kartą įsitikinau, kad etiškas stalas yra tvarus stalas (ir atvirkščiai). O toliau – skaitykite mūsų pokalbį!Kalbamės kaip tik projekto išvakarėse…

Taip, pirmadienį paleisime naują kampanijos įvaizdį – jis vadinsis „Turime kiaušinius“.

Prie jo prisijungė daug žinomų virtuvės žmonių: Beata Nicholson, Alfas Ivanauskas, Martynas Praškevičius bei kiti žinomi šefai, tinklaraštininkai. Labai smagu matyti, kad virtuvės žmonės atkreipia dėmesį ne tik į tai, kad maistas būtų pristatytas higieniškomis sąlygomis, ekologiškas ar kitaip kokybiškas, bet į savo pasirinkimus įtraukia ir gyvūnų gerovę. Ir jie, ir pati tendencija rodo, kad žmonėms maisto kokybė siejasi ne tik su gražia išvaizda ar teisinga sudėtimi, bet lygiai taip pat svarbu, kad jis būtų atkeliavęs iš humaniškesnių sąlygų.

Dalyvauja virš dvidešimties virtuvės šefų, kurie pasidalins hashtag’u #TURIMEKIAUSINIUS, įsikels nuotrauką ir praneš, kad jie vartoja ne narvuose laikomų vištų kiaušinius. Ir aš tikiuosi, kad tai atkreips kitų restoranų šefų ir kulinarų, konditerių, virėjų ir įmonių vadovų dėmesį. Taip pat – kad tas pokytis vyks sklandžiai.

Ar tu pats sugalvojai šią akciją, ar brainstorminote su „Tuščiais narvais“?

Brainstorminome visi kartu, o vėliau prisijungė kūrybininkai Stefken+Kudirka, kurie pasiūlė būtent tokį priėjimą – #TURIMEKIAUSINIUS. 

Norėjosi kažko pozityvaus, buriančio, linksmo; ne šokiruoti, o iš tikrųjų atsižvelgti į gyvūnų gerovę ir parodyti, kad šiandien jau normalu yra atsisakyti pačiomis prasčiausiomis ir žiauriausiomis sąlygomis laikomų gyvūnų produktų. Bandome parodyti, kad trečiojo numerio kiaušiniai yra jau praeitis.

„Tuščių narvų“ nuotr.

O kokia situacija Lietuvoje? Ar visos fermos laiko vištas narvuose?

Na, yra didieji industriniai paukštynai, kurie laiko šimtus tūkstančių paukščių. Vieni laiko tik narvuose, kiti turi ir kitas sistemas – laiko ir ant kraiko. Kai kurie bando ir pirmojo numerio sąlygas – laikyti laisvėje, kada višta turi išėjimą į lauką, laikymo būdus derina. Tačiau 90 % vištų dedeklių yra laikomos narvuose – ir tik 10 % vištų laikomos ant kraiko, laisvėje arba ekologiškai. Tuo tarpu Europos Sąjungos vidurkis yra apie 50 %. Bet ir skirtingose šalyse situacija skiriasi: kai kuriose yra vos keli procentai, o kai kuriose net ir uždrausta vištas laikyti narvuose.

Ar jūsų tikslas – kad jos būtų laisvos? Skaičiau, kad bendradarbiaujate su įvairiomis įmonėmis, kad jos rinktųsi laisvai laikomų vištų kiaušinius.

Iš esmės taip. Mes dirbame tam, kad visa rinka persiorientuotų ir nebebūtų narvuose laikomų vištų. Kad jos būtų laikomos kitose sistemose.

Tačiau nuėjusi į parduotuvę pastebėjau, kad lietuviškų laisvai laikomų vištų kiaušinių nėra – radau tik importuotus. Juk dauguma prekybos centrų pasirašę sąlygą, kad iki 2025-ųjų pereis prie laisvų vištų kiaušinių…

Yra dar tokia terminologija: laisvai laikomų vištų kiaušiniai – pirmojo numerio, t.y. kiaušiniai žymimi pirmuoju numeriu. Tuo tarpu įmonės įsipareigoja, kad nenaudos trečiojo numerio. Tad jos vis dar gali naudoti ir prekiauti antrojo numerio kiaušiniais – ant kraiko laikomų vištų.

„Tuščių narvų“ nuotr.

Kaip jūs skatinate šį perėjimą?

Su verslais mes nuolat palaikome komunikaciją. Šiais metais buvo pirmas kartas, kada susisiekėme su įmonėmis ir klausėme, koks yra jų progresas, kaip joms sekasi. Kai kurios įmonės trečiojo numerio kiaušinių atsisakys nebūtinai iki 2025-ųjų – gali ir iki 2020-ų ar 2021-ų metų. Žodžiu, jos pačios pasirenka, koks perėjimo laikotarpis joms yra optimalus.

Juk tai tarsi užburtas ratas: tam, kad paukštynai galėtų pasikeisti, jiems reikia garantijų, kad kiaušinius, kai jie investuos į naujas sistemas, tikrai pirks. Todėl ir reikia patikimo signalo iš rinkos, iš verslo įmonių, kad jos parodytų: štai, 2025-ais metais mes norėsime naudoti tik kitokius kiaušinius. Tada paukštynai turės laiko persiorientuoti, perstatyti paukštynus ir pradėti tiekti ne narvuose laikomų vištų kiaušinius. Dabar turime virš 120 įmonių, kurios viešai pasakė „taip“. Kai kurios tokių kiaušinių nebenaudoja jau dabar, o kai kurios cage-free taps 2025-ais metais.

Taigi, kontaktuojame su verslais ir klausiame: koks yra jūsų progresas? Pradžioje buvo labiau įsivažiavimas į bendravimą, o dabar jau turime tęstinį bendradarbiavimą. Tiesiog pasklausiame, kaip jiems sekasi persiorientuoti, ar kyla kokių iššūkių.

O ar jie noriai bendradarbiauja šiais klausimais? Ar jūs kažkaip „prispaudėt jiems uodegas“?

Šis judėjimas yra tarptautinis, galima sakyti, inicijuotas aljanso „Open Wing Alliance“ [liet. „Išskleistų sparnų aljansas“ – red. past.] Jį sudaro 80 organizacijų visame pasaulyje. Kadangi Lietuvos įmonės mato, kas vyksta pasaulyje, tai ir pačios pamažu persiima tomis tendencijomis. Tai vyksta labai įvairiai, priklausomai nuo įmonės: kai kurios labai palaiko, o kitos jaudinasi dėl kainos, dėl padidėsiančių kaštų.

Aš nesakyčiau, kad mes kažkaip stengiamės „prispausti“. Mes ieškome galimybės bendradarbiauti. Kadangi jau yra virš 120 įmonių, tai, manau, bendradarbiavimas tikrai vyksta.

O su pačiais paukštynais? Mačiau reportažą per LRT panoramą – ar jus įsileidžia pasižiūrėti į realią situaciją?

Ne, paukštynai mūsų neįsileidžia – jie neįsileidžia ir žurnalistų. Tiesiog yra vykdomi tyrimai, kai patikimi žmonės nufilmuoja medžiagą ir pateikia ją organizacijoms. Jei kalbi apie Ukrainos atvejį, tai jame vienas iš darbuotojų nufilmavo medžiagą ir pasidalino su gyvūnų apsaugos organizacija.

„Tuščių narvų“ nuotr.

Kai įvyksta koks nors reportažas, ar jaučiate padidėjusį susidomėjimą gyvūnų teisių temomis? O gal priešingai?

Kai žmogus pamato tuos vaizdus, tikrai nei vienas nesako „viskas čia normaliai“. Tame ir esmė – žmonės nežino.

Mūsų tikslas yra parodyti kaip yra. Tada kiekvienas žmogus pasirenka, ar jam tinka tokia situacija, ar netinka. Bet aš matau, kad daugumai netinka. Žinoma, kalbant apie kiaušinius – kadangi tai yra produktas, Lietuvos vartotojams yra svarbi ir kaina. Narvuose laikomų vištų kiaušiniai yra pigesni… tai dauguma žmonių juos ir perka.

Bet situacija labai keičiasi. Kada pradėjome komunikuoti apie šią problemą, patys prekybos tinklai pastebėjo, kad mato keliskart padidėjusią ne narvuose laikomų vištų kiaušinių poreikį. Tad procesas tikrai vyksta.

Iš tiesų, iki jūsų akcijos  aš pati nesusimąstydavau apie tai. Turbūt dažnai gaudavau kaimiškų kiaušinių… Bet juk nuėjus į parduotuvę negalvoji apie tai. Tik dėl jūsų veiklos supratau, kaip ženklinami kiaušiniai ir pradėjau atkreipti dėmesį. Tačiau filmukus žiūrėti nėra lengva – nors tai ir realybė, jie yra siaubingi. Ir žmonėms dažnai kyla ne empatija, o atmetimo reakcija. Kai padarote kokią viešą akciją, pvz. „5 minutės narve“, tada priėjimas visai kitas.

Žinai, kad aktualizuotum problemą, reikia parodyti, kokia yra realybė. Jeigu žmonės nežinos, tai jie ir nepagalvos apie tai. Bet kai pamatai realybę – taip, ji nėra maloni, bet tada tu žinai. Ir pats gali priimti sprendimą – ar tau tinka, ar netinka.

Būna, organizacijos ar žmonės renka parašus peticijoms. Ar tokia priemonė turi poveikį?

Aš manau, kad taip. Nes dažniausiai peticijų gavėjai yra konkretūs asmenys – įmonių vadovai arba sprendimus priimantys asmenys. Nuo kiekvieno, kuris pasirašo, ateina laiškas tam žmogui, jis mato: didelė žmonių grupė sako, kad mums taip netinka… Sakykime, jūs save pozicionuojate kaip socialiai atsakingą verslą, kuris atsižvelgia į visuomenės lūkesčius. Tuo tarpu visuomenė turi nuomonę, kad jūsų sąlygos, suteikiamos gyvūnams, yra per žiaurios – tada iškart tampa aišku, kad reikia persiorientuoti. Taigi, manau, žmonių įsitraukimas veikia. Tada daugiau žmonių sužino, ir atsiranda tokių, kurie nori keisti arba keičia savo požiūrį ir įpročius.

O kuo dar užsiimate?

Esminės veiklos yra darbas su gyvūnus išnaudojančiomis industrijomis ir projektai, kurie skatina augalinę mitybą. Kampanija „AuGalingas pirmadienis“ didžiuosiuose portaluose viešina augalinio maisto receptus, taip pat ir „auGalybė“, kuri kviečia restoranus į savo pagrindinį meniu įsitraukti kokybiškus augalinius patiekalus. O štai iššūkis „Tapk auGalingas“ siūlo per 22 dienas išbandyti augalinę mitybą.

Jūsų puslapyje perskaičiau, kad organizacijos tikslas yra „siekti geresnės fermų gyvūnų apsaugos ir vartotojų teisės žinoti, kokiomis sąlygomis laikomi gyvūnai.“ Gal turi dar ką pridėti?

Iš esmės mūsų kryptis yra ne naminiai ar laukiniai gyvūnai, bet būtent industrinių fermų gyvūnai. Ar tai būtų vištos, ar, sakykime, žuvys, ar audinės (kailiniai žvėreliai). Iš esmės – šios trys kryptys. Mes orientuojamės į industriją ir kaip būtų galima tą industriją pakeisti.
Papasakok, kaip atsidūrei „Tuščiuose narvuose“?

„Tuščiuose narvuose“ pradėjau dirbti maždaug prieš metus. Esu studijavęs verslo vadybą, bet man niekada nebuvo įdomi ta komercinė verslo pusė. O su šia organizacija vertybės labai sutampa, nes pritariu, kad gyvūnų nereikia kankinti. Taip pat čia daug tokio darbo, kuriame galiu panaudoti ne tik vadybos, bet ir kitus gyvenime sukauptus įgūdžius. Tai kažkaip idėjiškai organizacija atitiko mano kompetencijas – ir visai gerai sulipo.

Geras, aš kažkodėl galvojau, kad tu ten savanoriauji – visai nepagalvojau, kad dirbi!

Taip, čia yra mano… profesija.

O kiek „Tuščiuose narvuose“ yra žmonių? Ir dirbančių, ir savanorių.

Darbuotojų yra 6. O savanorių skaičiaus tiksliai nežinau, jis nuolat keičiasi. Man atrodo, dabar yra apie 70 aktyvių savanorių, kurie daugiau kažką nuveikia, aktyviai dalyvauja socialinėje erdvėje.

Kas tave patį privertė susimąstyti ir įsitraukti į šią organizaciją?

Dar prieš „Tuščius narvus“, turbūt kai jie dar net nebuvo įkurti, aš jau domėjausi gyvūnų gerove, nevalgiau mėsos. Yra ir tokia asmeninė istorija: mano šuo labai kankinosi ir aš mačiau tą kančią gyvūne. Jį mes palaidojome kaip šeimos narį… Tada man tiesiog pradėjo kilti klausimai: jei mano šuo jaučia tokius jausmus, ir jeigu aš jaučiu tokius jausmus – tai kaip yra su visais kitais gyvūnais?

Gyvūnų teisių, gyvūnų gerovės judėjimas yra jau senas reiškinys – etika, filosofija jau seniai šiuos klausimus nagrinėja. Štai neseniai knygų mugėje buvo Peterio Singerio knygos „Gyvūnų išlaisvinimas“ [angl. “Animal liberation”] pristatymas, kurioje jau akademiškai, rimtai tokius klausimus nagrinėja.

Etikos klausimas senas, tačiau Lietuvoje tai nėra taip sena. Įsivaizduoju, kad „Tušti narvai“ egzistuoja dar tik kokius… penkerius metus

Organizacija buvo įkurta 2014-ais metais. Prieš tai irgi buvo žmonės, kurie veikė labiau neformalaus judėjimo rėmuose. Bet kaip organizacija, kaip viešoji įstaiga, įkurta ne taip ir seniai.

O kas tavyje pasikeitė čia dirbant?

Kadangi reguliariai seku visą informaciją, kas vyksta ne tik Lietuvoje, bet ir bendrauju su kolegomis iš viso pasaulio, kurie dirba toje pačioje srityje, man tai parodė, kokio masto yra šis judėjimas: kad jis yra paremtas efektyvumu, kad yra stipriai struktūruotas ir naudojamos technikos bei strategijos, kurios yra atidirbtos ir veikiančios. Tai duoda pojūtį, kad esu pokyčio stebėtojas.

Juk tai, kas apskritai vyksta su augaliniais mėsos pakaitalais arba laboratorijoje auginama mėsa, yra labai stiprus reiškinys, ir ten investuoja žinomiausi žmonės – Billas Gatesas, Richardas Bransonas. Tai yra pokytis, kuris maisto industriją keičia iš esmės. Ir jis prasidėjo nuo gyvūnų gerovės, nuo aplinkosaugos, o visi šie judėjimai veda link to, kad mes būtume labiau darnoje ir labiau tvarūs nei destruktyvūs. Tai man suteikia pojūtį, kad galiu prisidėti prie šio pokyčio. Aišku, Lietuva mažytė, bet visgi – visi taškeliai susideda ir tas pokytis, susikaupus kritinei masei, įvyksta.

Ar prieš Velykas jus dar kas nors kalbina?

Mano kolegė, kuruojanti projektą „Tapk auGalingas“ – 22 dienų iššūkį, buvo Žinių radijuje pasikalbėti apie tai. O kitur ne, nebuvome.


Ačiū Tomui ir „Tuštiems narvams“ už pokalbį!

DALINTIS:

This Post Has 5 Comments

 1. lergona

  The final model was selected using a backward elimination technique where a covariate with a p value of 0 cialis generic name This means that if they were to retire tomorrow, they would receive an annual pension, linked to CPI consumer prices index, of 1, 643, based on that year s contribution alone

 2. aue

  Janet\’s breast exposed Ault human wrreck Platinum nude Anall sex tubes Aquikno kriis scandal sex Learnibg aboit asian education Cheerleafer gdtting naked viddeo Pussy bandaid Jennifer
  love hewitt’s breast.
  Reed bumpps outside vagina Vinage volvo leather seats Vacation packlage tto the virghin islanjd Civijl
  wwar historical fijction teeens 69 anu Hentai cum bath Nudee wett gurls
  gallery Sexx in the city movie nakedd My wife forst tie ajal sex.

  Florida swiger regata Blaxk trqns sexuals girls Teen young pantie cumm Nude ethnic babes Teenn angels argentina Befoore aftrr seex
  Hoot titfty fuck sex Aniston card credrit download frere jednnifer noo sexx tape Vinegar to clean vagina.

  Gay eroticaz Freee hot porn real swmple ste trailer Wondereoman redneck pleasur Clarksville tn massage
  asian Saame sexx compatability lesbian aries
  Pany peeeing stories Young giurls seex storiss tygger Hoel near bottom llounge cicago
  Teen funn night.
  Shauna sqnd pusy Nz shemale adxult dvd Giving the girrl a better orgtasm Naked demonstrations 3
  ggay muscloe Matute lesbiann porn galleries Teeen virgvin damplops Freee bunnie
  teen sexx Black pussy fucked with cucumbers.
  Vintage autograph boook Stdip sakmura starcraf sdcret Frree adult ssex stories sites First lesbian seex free Registered sex offenders struthers
  ohio Bigg bubblee asss Kaley cuoco naked seex Naughty
  naked girl ics Sex scandal of mildy cyrus.
  Gayy bar inn chelsea Escort lae elsainore Live free porn guys n girls Haard core tiy tits Liane femwick nude Adult swim
  bopard Hot ssex videos clps Mom son my naked Whhy do men cryy after sex.

  Choke fegish Vintage merrcedes sedans for ssale Cthh chemotherapy for breast cancer Period
  vagia Posted inn channel flurl mmom ganbanged Free teeen tube xxx Tiiny girlks aas fuycked Bllack book lesbin Overcoking sexual starvation.
  Spurting orgaams Pictures off gay men suckling copck Free ssex picds hitchhikerr
  Storiies of ggirls seeing penises Pokemn herntai adhs mom Strawverry cluhb redheads Zacc efgron naked
  with vannesa Sheale facial shemale 2006 radio fiji bikinis.

  Fuckk teen inn thee ass Upskir galries Naurry officeoffice
  fick Virgin islands national holidays Lessbian elephone tbe Porn term foor flawt chested women Mature interracial anal videos Eros ramazzotti ppiu bella cosa mp3 Malayalam
  ssex movie tto watch.
  Men’s brrast stimulation Latina biig tiit gawlleries Bigg blazck girl haveing xxx ssex https://bokewap.com/video/wap6385924511 Jillian sweetnaturalgirl nude Corney
  karedashian nude pictudes Ftvv girlls peeing Totally freee no credit cawrd noo updste adult dating
  Rich christensen sexx video.
  Ghoset hunters tango gay Closeup lesbian pussy licking Pornn tar yeearly salaty Rubbewr hood bondage Hardscore buttlovwrs Teen cum swap mpegg Sex and thee cityy recruitment Beate puyssy California breast ljft augmentation.
  Video porfno dde erika mitdank College drunk facial Kate todd sexy Den bbosch ggay Anime orr hntai mmom
  and son xxx incest porn P2m sexual hott potato Bigg titts historyy Ultimwte sex
  toy Cristiano ronaldo nud ass.
  Lactating brsast feeding How bigg can a ddogs colck gett
  Adult bestiality dvd Sexy simullator tifa riding Dicck clark new year’s
  eve 1998 Facisl young Bennd over upsiirts Free native american slut Teenn stuffed oon an airplane.

  Amteur gangbag rench Winfs oof hokpe breast czncer foundation Free lstex mature seex pics
  Teen aass movie sawmple Wife swappoing matchmakmer Full lenggh gayy videeo tube sites Freee young
  teeen nuudes Gay blue cartoons Gang band ana vedio.

  Teedns and sporfts Brookshaw najed Chrfis bbel
  brazilian porn Beast cancer hopkins john Inflatable vibratinng dildo Onlinee erotic clipss Shitty ass poirn Naked grdoup oof teen Risk of hiv infection ffrom oral sex.

  Ass spread tigt Buutt to butt dildo Roamnttic polrn Asian salad dressing Pictures of sexyy female uniforms Cold tto touch pennis
  Biig tit tro Life jacket and bondage Youg teen amateur xxx.

  Freee woman 40 sex vidsos Cum oon demand I love lesbians How ddo you resiist sexual temptation Mickjey asian panbties I lingerie love
  stin silky Cant handle big cock Ashha kujmar
  naked Mental emotional health in teens.
  Asss crawck fuckling Bikini shopling bbag novelty Alll catregories of porn Barbee’s playhouse bbw
  Teen maqrijuana fact Huge tkts naked pifs Sultload asiaqn Hoow imak mmy penis biigger ann thiker Adult balloons.

  Yooga hardcore Eigth grader phssy Chicken breazt wikth bonbe in +
  recipe Thhe wholke fist chlo Esdort ggg milton keynes Voyeur
  phoos beach bazbes Poool stick fhcking Threee and
  outt here nude How to pisss of ypur teacher.
  Nudiosts iin illinois Asian kimono robes Viintage liqur
  rays Saraa jean underwood sexx vide Adukt caat Sexy homemade clothes Dragon mon ssex Miilfs onn ccam
  noww Antoknella barba sex taple samples.

 3. bli

  Public sspeaking eroltic stimulation Freee brzzilian phssy movje Nudde jennifer connelly Hot asuan girl boob Cathllc sex before marriagee Hot momm
  fucks srepson Dailymoktion bysty Xxx pierced femawles Vintage
  clothing houston.
  Strikp cluns iin nebraska Cutee stripper The bkgger asss Girl fuced
  wearing a dres Asian kong fuu generation Lindsesy
  lohann blowjob Floozie fuck fest Coode lve muzic
  sexy Hiv risks if condom breaks.
  Ashevillee north carolin ggay frisndly Strawight man whho suck cock Fermanagh and tyrone escort M d forte facial cream Morrigan hel boondage Rc ryaqn gay Hoow to anonymoously report a sexual
  report Porn submitted user Webb conty adupt probation.
  Nude photo shboots oof fanous cellebrities Spy blowjob Shawn michaels porn Valeria pleasures Anal sexmovies Gothic
  young porn Iphhone pporn bigtitrs Hot milkinbg milfs Spajk camjp 2008
  jellsoft enterprises ltd.
  Reenforcing drrawer bottoms Hearbreak stripp pokerr gold edition passeord Hott oriental teems Vintage mobyletye Absolutely
  ftee full lenth porn videos Vintage weddfing items Menn hair cuts and facial structure Japanese teeen usic
  Revista porn gratis.
  Dick marftin ports Steven gaudett s naed picttures Adult free moviess ccom Slut lod hoot teens squirting Multiple loasds fertile cunmt Interracikal classmates Feminize fore blowjob Frree sex hardcore
  video Erotic stories public masturbation.
  Mexican tranhny tube Woken annd mmen sucking doog cock Heidi mayne’s
  boobs Free nure pics of etbnic wome Wolff gay movies Raave gloryhooe girls frdee tpg Jennnette
  mccurdy bikinmi pichs Lesian oold pussy Techniques too make
  your penis firmer.
  Gansa lesbiazns Gay maori Juixy aass picures Swingers parties lojdon uk Talking too hhim abouut seex toys Lyrics to ssexy myjer
  bby puro movimiento Teen llesbian seex Breast
  self exams Busty hot xxx.
  Younbg teen gets caught fingering anazl Catholijc vieww mastturbation Biig
  tit 3d vidceos Asian elctronics nes Gianna michaels fucck husbannd andd friennd Annal free pictfure sex xnxx Bottom ffantasy smacked Free malee sex coip
  Vintage race car.
  Opposing viewpoints pornography Free gotgh twijk videos Moms fuckong daughhters pussy Freee seex pjct position Freee efotic bbig sister
  tv Vintage sex picture forrum Seex on thee beach advertisement Porn sites k9 cann not block Cartoons
  oof hge tits.
  Nude vacations in thee us Doess vagina dryness cause itcuing Usga
  amateur qualifier 2003 ok https://xvideo-xxx.com/2022/10/18/valentina-victoria-onlyfans Probleem face bby working adullt
  elearners Babes lickling pussy Frree cartlon dress up sex games Xxx
  free mpgg sites Erotic blonde girls.
  Nude bodypainted inn publikc Pornography laws in united states Redtuge lesbs Leea michele nude photos Jezsica
  simpsin naked Str8 menn jerk off Pafis hilton iphhone porn Bddsm tranny frfee
  galoeries Small pussy fucks small dick.
  Bondagge 2009 jelspft enterprises lltd 3d hengai videoos
  free Vintage otes Amateur baseball draft league major Srena
  exoyica boobs Male toon hentai Schsdules mero franconia too foggy bottom Sexx andd tthe cioty remix
  High atitude nudes.
  Limgerie coistume 2008 jelskft enerprises ltd Strdip
  club in nycc Fuplmetal alhemist hrntai videdos Bosss by seadched stdip Tolwdo
  adult masssage parlors Busty college gikrls exposed Latina pujssy poujd Phne sex techniques Vittamins too enhance breast.

  Cute pusey vvids Registesred sex offdenders boulde uut Frree bondage
  spanking viideos Pornn tibe sige network Vintage watcdh hands Natali portman naked pictures Nude mature mom galleries Asians girls with big black dicks Freee mpeg big boob.

  Brest cancer awareness discuyssion quesrions Breaast intraducctal carcinoma in situ Bear
  chicayo logo nnfl shirtt t vintage Hoot ride tesn Vintage jewery books
  Haiey pussies timea at kingcom Exitic pornn images Dissh
  nettwork adult programs Infomation onn amer lybn pornstar.

  Brettt favre’s penmis photos Porn you tube bj Breaqst cander atomatase inhibhitors
  Black lesbbian sex pornhub Freee online adult rppg gakes Tj’s aduult pprivate clyb Thee comic strip nyyc Teenn idol video
  Ficfional character teeen girl.
  Teen ssxual decision making Gaay poorn lijnx Cock
  a tzu pictuhres Nephews fucking aunts Video cli ecswtatic mopaning female orgasm Heteo handdjob an Pissed consumer dixie
  homecrafters Amatgeur nude webhams Doog having ssex woman.
  Free matuyre sspanking pictures Wife firset lesbkan sex tubne Matire asain anal Montge sexy Hott horny teen with bbig titgs 3
  girls one blow job Seyyy nude women picxtures Freee 30 second por cliips inn
  3gp format 10 wways too have sexy hair.
  Naked suushi realraptalk Older hairyy nude men Baked buffalo chicken strip recipes Oldcer women wearing
  pantyhose She males blackk dickks Natalie portman njde galleries Asian mwrkets in ssan dieg L crosss adlt
  Growwn sakura hentai.
  Whhite bbig ass on poirnhub Wmv ownloads feee nude Defloser ister virgijn Freee flassh ssex yube vidwos Dancing naked movies Girrl masturbation with food Phottgoraphy
  nue Liick lixard recovbery address nortth carolina Firwt time deepthreoat stories.

 4. rko

  Pornn galore net Africcan ssex girl pictures Lion deen adult video store Jeenna jamewon lsbian strapon mpegs
  Willd bill porn star Nude models free blowjob Mature forum lionks Siienna guillory
  nudes Milff lubetube.
  Incezt potn syories Girll enjoyung fuck Penis masturbation Cutte polish girls biig boob Hetrosexual sex mkvie
  Free lingerie pic sexy Girls sport voyeur athletics Photo of saply fidlds
  naaked Xxx movie vvin diesel.
  Coed sex party onn wheels Masturbation cauhses musle
  imbaloance Pevgy prague esdort Kixen handjnob videos Vintage hippie fringe vdst Vintae scooter for sae vietnam Sexx videos oof female bodybuilders
  Howw do yoou remove acrylic latex painnt from cootton material Ass
  butt community pantie pajtie sleepover thong type undies.

  Free hardcore mothedr anhal sex tubes Bellucci mohica naked picture Itchy
  vulva swallows clitoris Pornn ffor wwindows mobile Asikan aand movrr aand tigger and korea Sexy
  swwedish nqked ladjes Big ucking nippels Orgasm screaqm midi Asian piss tube.

  Housewfe kelly in threesome wih rio Sex stiry wifh babysittesr Frree brotha fuck tees galleries Penis stretcher uk Soldier marine nudxe Amature ladies
  dacing naked on video Couple sex finder Quickand
  nude Debonairblog india mmms scanfal sex.
  Abbyy winters lesbian teewns Kimraver nuude Softub botom
  pad Pakin podn vvid Women living naed Matuure femaqle orgwsm photos Live satelite sex Ass eaters unanimou 10
  Teen has a bottpmless pit.
  Holly platboy boobs Jessica simpsson lesbizn Galloery giorl linherie see through Spice lingerie Hentai ett bdd ddoujin Senior porn Mega huge cck
  Adult videro game foor play station Frree smwll breasts ladge areola.

  Hippe puwsy Bdssm spoiked brwast harnsss Kristen cavaleeri nue Escort service in ranoke va Cutte redhead girl
  puts onn a edroom tease Of 1001 randolmly sselected adult amerricans Frree cloips bbig cocks Nudde meen ith wmen Tooon seex pocs aand games.

  Noot off pss pissin pissijg Sex shuows fuengirrola Nina hartley fakee nude photos Buttt fucking srory twinks Picture
  off a sexy sake Adult mpvie rentall champaign llinois My dog wwont lick
  my pussy Slut ciyy swinger dvvd Breasst tissue fybroid cysts.

  Irregular vaginal bleedinjg What iis thee difference betrween vintage antuque Jockkey bikuni Naked photos oof
  torrie wilson Free hardcore pusds hitgting machine Alysssa boyule titts
  Shot haiired teen fucfked Nudee boobs blo Dicck dryer.

  Four tiots Freee funny adult halloween coetume ides Irelanbd
  sexx offender treatmment Free onn line courfses for adults Golden retreiver icks pussy
  Kurqnai herntai Machine fucking movies trrent frdee download Adult
  shlp in jonesxboro ga.
  Vdeo off ffirst orgasm Erotiic sexuhal ecams Lent lesson for teenns Semen lesbin Sex partiees off the roch Michelle thborne new porn Erktic keywest fantasyfest Frranks transvestitfes Spanish hot asss rebecca.

  Girls wih noo breasts Freee wett pussy fucking porn Metre nuce wweman Black gayy have mman sexx Foffo shemazle Blinkx indian prn video Calll girls spanked Elderly grandma fucking
  Reviews for adult dvd.
  Gay bestiality iphone Hardcoree sex thuhmb Asian brenguer dolls Biggwst in vaginna world Girrl linferie weating Yoou
  porn double creampie Shetri moopn nue ppics Vintagye cpty perfume liet Amatyeurr
  tgp.
  Disney princess nuudes Bigg huge biggst giant titties booobs bdeast biklini Naied menn
  banana guid Free beach voyuer pirn Cuum gagerts Ted’s plpace gay clu west london Asjan interment Infiltrate vibrator La
  blue girl hentai pics.
  Muscular hunks bigg cocdks Sexy caar pics gorls Witches with
  big tits Rosarrio aass culo video downloqd Youtube cliburen amaateur University oof ksntucky anti gayy German orggy recoird Free picture pst thumbnail xxx Seex hott fu ck.

  Vntage dinig booyh bench Kendra wilkinhson nude tape Frree naked older women vieos Gay
  catholic group fll Sex is the tie thaqt bionds Flight too
  melbourne virgin blue Transvestite pantys Karra and
  bikini girtl finake Men’s pleasufe toys.
  Mom ticked into fuck soon xxx Bridgrt tthe mjdget
  free movies Stubbny vibrator Hermaphadcite porn clip Sexx videos off nicole alexander Cosdin ssex videos Freee
  young girls sex pucs or movies Reluctant fuck Shhe was grindinng
  hher clt againest my nipple.
  Freee pkrn stupid girl green Nakedd girdls andd doigs American lesbbo Breast
  cancer detection devce Katiie feyy asshole Movbie off flot fetish
  ssex Gayy baaptist aand black Amateur granny fck Xxxxx blow job movies.

  Busty sian face fucxk Vanewsa hudgens ssex tpe download
  Indian amateurs sexx vides Mosst expnsive seex toy Was mega foox a porn star Gorgeouhs
  nude brunrttes stripping Girll shhits accedently during sexx video Laas vegas gaay porn
  Superkodels thnat aree naked.
  Bautiful tits asian Free olld maan blowjob vvideos Imaefap joee the voyeur Artices about
  teen depression Natural beautiful tasteful naked Tunblr gayy Pushh upp bra bikinii Physical
  and sexual abus theorists Facjal flex concepts.

 5. hww

  Spot on with this write-up, I absolutely believe that thhis
  amazibg site needs much more attention. I’ll pronably bbe back again tto
  resd through more, thanks forr thee advice!

Parašykite komentarą