Tikrų tikriausios tvarios vestuvės!

Mūsų šventės dažnai peržengia tvarumo ribas: į dangų kyla balionai, susidaro vienkartinių indų kalnai, čeža blizgantis dovanų popierius… O juk galima ir kitaip – sąmoningai, draugiškai aplinkai ir vis tiek labai smagiai. Tik viena yra kalbėti, o kita – pasiryžti ir su drąsiomis širdimis įgyvendinti žalių vestuvių planą. Ievai su Linu tai pavyko puikiai, tad norėčiau jų entuziazmu užkrėsti ir jus. Kadangi ir pati šiek tiek plušėjau šiuose procesuose, sugėriau visas patirtis ir dalinuosi mūsų pokalbiu. Juk jei net ir neturėjote tvarios šventės praeityje, dar nereiškia, kad negalite tokios surengti pasitaikius kitai progai :).

Nuotrauka - Akimirkų Gaudyklė

Šiandien vis dažniau išgirstame apie bandymus surengti tvarią šventę – gimtadienį, konferenciją ar net festivalį. Visi žinome, kad tai yra sunkesnis kelias, tad, sakykit, iš kur kilo jūsų pačių motyvacija? Ar tokią viziją turėjote abu?

Ieva: Kasdieniame gyvenime, kiek galime, stengiamės rinktis aplinką ir gamtą tausojančius sprendimus – apie tai anksčiau rašiau straipsnely ,,Tvaresnių įpročių auginimas per karantiną​“. Todėl ir šventę kūrėme tais pačiais principais. Juolab, kad šventės vieta buvo mūsų sodyba, kurioje dar klesti natūrali gamta, be didelio žmogaus įsikišimo.

Linas: Mintis buvo surengti šventę gamtoje su minimaliais patogumais. Aš įsivaizdavau vestuves kaip mini festivalį gamtoje, kur yra veiklų, žmonės gali jaustis laisvai, kur šventės atributai yra pasigaminti iš vietoje esančių medžiagų, per daug neišlaidaujant tam, ką galima pasidaryti pačiam, kad viskas tarpusavyje būtų organiška ir derėtų.

Kadangi plušėjau šventės užkulisiuose, žinau, kad patys buvote vestuvių planuotojai ir įgyvendintojai. Papasakokit, kaip viską suplanavote, gal net galėtumėte pasidalinti šventės planu?

Ieva: Dabar galvoju, kad planavome principu nuo stambiausių iki smulkiausių darbų ir taip pat dėliojomės darbus pagal laiką. Kai sutarėm, kur vyks šventė, pasiėmiau seną sieninį kalendorių ir rašiausi, ko reikia, kad šventė galėtų įvykti. Tai vietos žmonėms atsisėsti, pavėsinės, jei lis, stalų ir atsisėdimo, reikia nušienauti aukštą žolę, paruošti laužavietę, pagalvoti, kur stovės mašinos. Mums reikėjo dar ir pasistatyti tualetą, išsikasti šulinį ir suręsti lauko dušą, kadangi norėjome pirtelės – tai ruošimosi nepalengvino 😀 , tačiau po visko džiaugiamės, kad visą ruošą, tvarkymąsi ir kūrybą paskyrėme būtent šiai vietai – ją per vasarą įsijaukinome, o darbo vaisiai – nevienadieniai. Tai taip pat svarbus tvarumo principas.

Ievos ir Lino asmeninis archyvas

Vestuvės – tarsi mozaika, susidedanti iš atskirų gabalėlių. Tikriausiai būtent jie geriausiai parodys, kaip galime pritaikyti tvarumo idėjas, todėl dabar pakviesiu visoms smalsioms ausims ir akims papasakoti, kaip atrodė:

Vestuvių vieta

Linas: Svarstėme kelis variantus, galvojome ir apie Vilnių, tačiau labai norėjome, kad vestuvės būtų gamtiškos. Sodyba buvo apleista, reikalavo darbo, bet nekainavo nuomos.

Žalios žinutės archyvas

Dekoracijos

Ieva: Šventės pavėsinę statė mūsų šeimos vyrai iš berželių, augančių sklype. Stalai buvo iš palečių, kėdės iš laidų ričių, visa tai gavom iš Lino draugo. Kėdėms dirbtinę odą atidavė ir padėjo paruošti trafaretus dar kita draugė, o mes su Monika (aut. pastaba – taip taip, čia aš-interviu kalbintoja) per porą dienų iškarpėme ir prišaudėm prie ričių. Kėdutės suteikė spalvingumo. Staltieses surinkome iš močiučių – linines, kai kurias dar rankomis austas. Vienkartines servetėles keitėme medžiaginėmis – Monika iškarpė iš lino atraižų. Senelis iš medžio padarė didelius padėklus užkandžiams, indus surinkome iš senų šeimos ,,archyvų“. Puošėme džiovintų gėlių puokštėmis, vietinėmis gėlėmis – jurginais, saulėje įkraunamomis lemputėmis, kriauklių ir plunksnų girliandomis, mano ir mūsų fotografės (Akimirkų Gaudyklė) siūtomis medžiaginėmis vėliavėlėms,  kaimynių darytais mediniais paukštukais ir grikių daigeliais. Foto sienelę  draugė sukūrė iš tų pačių berželių užmesdama užmirštą šilko audinį. Apšvietimą padėjo sukurti kita mano draugė iš žibintų, padarytų iš stiklainių, nuo kurių nuplovėme etiketes, į juos dėjom sojų vaško žvakeles, kurias pačios išliejom.

Žalios žinutės archyvas
Nuotraukos - Akimirkų Gaudyklė ir Ievos su Linu asmeninis archyvas
Nuotrauka - Akimirkų Gaudyklė
Nuotrauka - Akimirkų Gaudyklė

Maistas

Į mūsų užkampį atriedėjo vegetariško maisto furgonėlis ,,Jogos virtuvė“, iš furgonėlio žmonės pasiimdavo karštą maistą, o lėkštes išplaudavo paruoštoje plovykloje. Vestuvės buvo be alkoholinių gėrimų, tačiau buvo nealkoholinio alaus, sidro, giros, sulčių. Ceremonija vyko miestelyje, lauke prie ežero, o taures nealkoholiniam šampanui parūpino šalia esantis restoranas, vienkartinių nenaudojome.

Nuotrauka - Akimirkų Gaudyklė
Nuotraukos - Akimirkų Gaudyklė

Apranga

Rūbus, žiedus, vestuvių puokštę ir vainiką – viską pagamino vietiniai gamintojai. Puošėmės lininiais rūbais iš CosyBlue ir Mantaikotai, žiedus iš surinkto senų papuošalų aukso liejo Katės akis, o gėlėmis dabino Žydinti šventė.

Atliekos

Iš lentų atraižų sukalėm šiukšliadėžes rūšiavimui, tačiau per šventę daug šiukšlių neprisikaupė, depozitą pridavėme, organinės atliekos nukeliavo į kompostą.

Nuotrauka - Akimirkų Gaudyklė

Veiklos

Veiklos buvo mūsų galvotos, joms nieko daug nereikėjo pirkti – viktorinai naudojom senus plakatus, tradicinių šokių muzikantai Milda ir Lukas nepaprastai linksmai šokdino ir grojo gyvai, be įgarsinimo, tad nereikėjo rūpintis aparatūra, sukūrėme savo dainyną prie laužo, taip pat šeimos žemėlapį, pagal kurį žmonės galėtų pasivaikščioti, dovanas svečiams paslėpėme savo ir senelio kurtame mažyčiame namelyje – taigi energiją nukreipėme labiau į kūrybą, paprastumą ir tai, kas mums išties svarbu, o ne į ištaigingus šventės elementus.

Nuotrauka - Akimirkų Gaudyklė
Nuotrauka - Akimirkų Gaudyklė
Nuotrauka - Akimirkų Gaudyklė

Labai lengva imti lygintis su kitais, dvejoti, kad nepavyks tobulai įgyvendinti darnos principų savo vestuvėse. Kaip jums sekėsi išlaikyti ramų protą viso proceso ir šventės metu?

Linas: Kadangi svečius sukvietėme ir santuokos datą užregistravome gegužę, o vestuves rengėm rugsėjį, nuo tada nebuvo kur trauktis, kaip tik planuotis laiką, kad spėtume. Nors įtampos buvo ir nemažai… Supratome, kiek daug apie viską reikia pagalvoti, o laikas tiesiog bėga, taip pat slėgė ir nežinomybė dėl koronaviruso ir apribojimų, tačiau ramino tai, kad šventė vyks lauke. Ačiū žmonai, kad ji gerai paskirstė darbus ir žinojome tiksliai, kas už ką yra atsakingas, taip pasidalinome planavimo naštą.

Kadangi tvarių vestuvių konceptas dar nėra tapęs tradiciniu, labai įdomu sužinoti, kokios buvo svečių reakcijos, ar patys nesibaiminote, kad, pavyzdžiui, savarankiškas indų plovimas ar sėdėjimas ant kelmo juos gali išgąsdinti?

Linas: Kilo visokių diskusijų ir minčių… Tiek su artimaisiais, tiek su draugais – kadangi visi skirtingai suvokia patogumą ir šventiškumą, o čia dar ir ne šiaip šventė, o vestuvės. Gajus stereotipinis mąstymas, kaip turi atrodyti ,,priderama“ šventė, ką pagalvos svečiai ir panašiai. Bet vis dėl to mes nusprendėm, kad tai vienas iš svarbiausių mūsų abiejų gyvenimo įvykių, todėl kūrėme taip, kad patiems mums būtų smagu, gera, prasminga ir šventiška – pagal mūsų supratimą.

Nuotrauka - Akimirkų Gaudyklė

Atrodo, kad vestuvių planavimas, ruošimasis yra pakankamai ilgas procesas, su savais pakilimais ir iššūkiais. Ar rengiant savo šventę pasikvietėte į pagalbą šeimą bei draugus – kiek svarbus buvo jų vaidmuo?

Linas: Be abejo! Be šeimos, draugų ir kaimynų pagalbos šventė tikriausiai išvis nebūtų įvykusi. Pavyzdžiui, buvo toks nutikimas: dvi dienas prieš vestuves į šulinį įkrito kibiras ir mes išsėmėm didžiąją dalį vandens, kad jį ištrauktume. Kitą dieną, atvykus maisto furgonėliui reikėjo daug vandens, nes viską gamino vietoje, o vandens šuliny neprisikaupė, kiek reikėjo. O kur dar vanduo dušui ir rankoms plauti, atsigerti… Artimiausi kaimynai – už 3 km. Svarstėme, gal važiuoti į miestelį už 20 km ir ten pirkti daug talpų su vandeniu. Bet viską išgelbėjo kaimynas, pripylęs milžinišką talpą vandens, suradęs iš kito kaimyno priekabą ir atvežęs mums. Dėl tokios nuoširdžios ir taip greit suorganizuotos pagalbos buvau tiesiog priblokštas.

Ieva: Visą vasarą, beveik kiekvieną savaitgalį mums atvažiuodavo padėti vis kiti draugai, šeimos nariai. Mamos, teta rūpinosi tuo, ko nespėjome aprėpti. Mano senelis, visą gyvenimą dirbęs statybose, organizavo viską, ką reikėjo sumeistrauti. Po bernvakario veik visi Lino draugai atvyko į talką, o mano draugės padėjo susidėlioti ir kūrybingai, gamtiškai papuošti šventės erdvę iš tų priemonių, kurias turėjome, taip pat puošė ir mane prieš ceremoniją. Šiuo laikotarpiu kaip niekada jautėme stiprų palaikymą ir bendruomeniškumą.

Žalios žinutės archyvas
Nuotrauka - jaunosios Ievos kadrai
Žalios žinutės archyvas

Kokius momentus išskirtumėte kaip labiausiai pradžiuginančius? Ir kiek to džiaugsmo suteikė žinojimas, kad jūsų šventė buvo draugiška aplinkai?

Linas: Buvo džiugu stebėti, kaip iš medelių, augančių sklype, iškilo pavėsinė, kaip džiuvo netoliese surinktos gėlės papuošimams, kaip paprastos ritės elektros laidams virto patogiomis kėdėmis, o didelė ritė transformavosi į užkandžių stalą. Daug tokių mūsų atradimų kėlė kūrybinį džiaugsmą ir entuziazmą, kad paprastomis, daug išlaidų nereikalaujančiomis priemonėmis galima sukurti kažką gražaus ir kartu bereikalingai neeikvoti gamtos resursų perkant naujus daiktus, kurie po to bus nenaudojami.

Ieva: Didžiausią šventės džiaugsmą ir ypatingumą sukūrė žmonės. Buvo smagu ir įdomu stebėti, kaip viskas, ką sukūrėme atsiskleidžia atvykus svečiams. Kai šventės erdvė pagaliau prisipildė pašnekesiais, maistu ir muzika, kai žmonės tyrinėjo rankomis pieštą žemėlapį, sulindo į alyvos krūmą ieškodami paslėpto namelio, prigulė poilsio erdvėje ant mamos siūtų pagalvių, kai įsiamžinome draugės kurtoje foto sienelėje tarp bitkrėslių ir gubojų iš pajūrio, kai indais užsipildė džiovykla, kai sužibo pačių išlietos žvakės šviesų takeliuose, o ką tik sumontuotas dušas atgaivino po karštos pirties, atėjo jausmas, kad ne be reikalo stengėmės. Nors viskas įvyko taip greit! Norėjosi viską kažkaip prailginti. Užtat turime prisiminimus :).

Ačiū Ievai su Linu, kad leido pasidalinti savo tvariomis ir įkvepiančiomis vestuvėmis! Tikiuosi, kad visi po truputį žengsime link darnos minėdami svarbiausias savo progas :). Kadangi nuotraukų archyvas toks turtingas, žemiau rasite dar daugiau proceso akimirkų.

Fotosienelės gimimas. Svarbiausia užduotis buvo, kad berželių karkasas laikytųsi. Viršus sutvirtintas seno audeklo skiaute. Sodybos namelyje rasta kėdė aptraukta nereikalingu audiniu. Surinktos ir sudžiovintos gėlės, vietoje turėti kibirai bei kaspinėliai. Girliandos iš sudžiovintų dumplainių. Paskutinis kadras – testavimas prieš šventę :).

Nuotraukos - Ingridos Romaškaitės kadrai

Kėdės – kadaise buvusios laidų ritės, kurios buvo aptrauktos antrinės dirbtinės odos likučiais įvairomis spalvomis. Naudotas kniedžių „šautuvas“. Puikiai tarnaus ir kitoms Ievos ir Lino šventėms. Nuotraukų koliaže raskite ir jų Pupą :).

Nuotraukos - Žalios žinutės ir Ingrdos Romaškaitės kadrai

Ieva su Linu neruošė popierinių kvietimų – vietoj jų atsiuntė muzikinį video kvietimą į savo šventę. 

Ievos ir Lino asmeninis archyvas

Du sudžiūvę medeliai virto arka, pro kurią įeidavo svečiai. Lino siūlu buvo surištos medelių viršūnės ir abudu įsmeigti į žemę. Mano didelei nuostabai, šis architektūrinis stebuklas laikėsi puikiai :D. Po to arka apdekoruota plunksnelėmis ir kriauklėmis.

Nuotraukos - Žalios žinutės ir Aušrinės Stankutės kadras

Iš turėtų lino atraižų prikarpiau daugkartinių servetėlių, kurias šventės metu visi galėjo įmesti į maišelį. Kadangi kėdutės buvo spalvotos, servetėlų spalvingumas dailiai suderėjo.

Žalios žinutės archyvas

Jaunųjų automobilis taip pat pasipuošė gamtiškai :).

Žalios žinutės archyvas

Bičiulė Ingrida kūrė dekorą. Jurginų kompozicija stiklainyje atrodė ypač estetiškai ir nekasdieniškai. Žiedai buvo prispausti dugne sodyboje rastais akmenimis ir užpilti vandeniu. Viršų apdekoravome panaudota ornementine juostele, o vakare stiklainiuose buvo uždegtos ir plūduriuojančios žvakutės.

Už profesionaliąsias ir jaukiąsias nuotraukas labai dėkojam Jolantai iš Akimirkų Gaudyklė . Aplankykit jos kūrybinius namus❤️.

___

Žalios bendruomenės tinklaraštis atviras visiems, tad jeigu ir Tu nori pasidalinti žaliu turiniu – parašyk mums laiškelį ir padėk sukurti tvarios informacijos lobyną!

DALINTIS:

This Post Has 116 Comments

 1. Michaelgroor

  Everything information about medication. Prescription Drug Information, Interactions & Side.

  buy zithromax 1000 mg online
  Commonly Used Drugs Charts. Long-Term Effects.

 2. mes

  Наращивание может нарушить рост ресниц из-за закупорки устьев волосяных фолликулов. Поэтому для быстрого восстановления ресниц нужно придерживаться следующих рекомендаций:Обязательно очищайте кожу и смывайте тушь перед сном. Сыворотка для роста ресниц Также восстанавливающими свойствами обладает такие масла, как репейное, миндальное, розовое и персиковое. Еще можно смешать несколько масел и использовать получившуюся массу для восстановления ресниц. Чтобы ресницы смогли восстанавливаться, следует после каждой процедуры наращивания делать шестимесячный перерыв. Это долгий срок, который не всем подходит. Есть несколько способов, которые помогут отрастить ресницы и улучшить их внешний вид. Всегда обращай внимание на марку и срок годности клея, который используют для наращивания. Он должен быть сертифицированным и гипоаллергенным. А также проверь наличие у мастера всех дезинфицирующих принадлежностей. Также не стоит делать гиперобъем и длину. Во-первых, это утяжеляет веки и натуральные ресницы, поэтому многие женщины кажутся плачущими. Во-вторых, это уже давно не модно.
  https://wiki-legion.win/index.php?title=Подводка_со_штампом
  Бывает, что на веках как бы «много кожи» — и не обязательно у женщин в возрасте. Наверное, в этих случаях предпочтительнее рисовать стрелки карандашом, чем фломастером или подводкой: карандаш мягче, и он лучше распределяется по морщинкам и складочкам. Часто такие подводки выпускаются в нескольких цветах. Жидкую подводку используют профессиональные визажисты. У подводок такого типа довольно тонкий аппликатор, что позволяет без каких-либо проблем наносить жидкое средство на веки. После нанесения необходимо дождаться высыхания макияжа. Проблема в том, как нарисовать более-менее олинаковые стрелки. Учитывая ассиметрию человеческих лиц, это сложновато. Если продолжать нижнее веко, то у меня, например, наклон линии нижнего века разные справа и слева. Да и наклон бровей разный ?Так что только на глаз… Для них лучше подойдет каял или мягкий карандаш. Такие стрелки точно не для дневного макияжа, так как их основной чертой является подведение верхнего и нижнего цвета, а также длинный толстый хвостик. Перед началом создания таких стрелок, лучше подобрать фото наиболее похожих на те, которые вам хочется создать, ведь восточные стрелки очень разнообразные по своим цветам и форме.

 3. goody

  MODX – удобная и широко распространенная система управления контентом (CMS). Она оптимально заточена под требования SEO-продвижения. Для достижения высоких позиций в выдаче необходимо правильно оптимизировать сайт под запросы пользователей. Разработка сайтов на Modx пользуется наибольшей популярностью среди создателей веб-ресурсов. Это обусловлено преимуществами Modx перед другими CMS: Содержимое этого файла для MODX Revolution зависит от конкретного сайта, самое минимальное может быть таким: Мы остановили выбор на MODX, как надежной, гибкой, удобной и дающей широкие возможности для оптимизации и продвижения CMS. Мы знаем все возможности и преимущества данной системы. Мы имеем опыт и большое количество собственных наработок. — регулярно проводит аудит сайта на предмет возникновения дубликатов страниц и контента. Если вы хотите получить результат по SEO-продвижению сайта, даже если он молодой или сделан с нуля, обращайтесь в „Сайт-Протект“, мы занимаемся оптимизацией сайтов на MODX и других системах управления.
  https://www.needlegirl-haystackworld.com/all-that-is-needed/profile/etsukostrother0/
  darknet drug links deep web links Теперь, с помощью программы обучения Rank and Rent Club, вы можете легко овладеть этим искусством и начать собирать ренту и увеличивать размер своего заработка. Reddiquette. Reddit – очень тонко настроенный механизм, управляемый самими участниками. Если вы вдруг начнете беззастенчиво (да и застенчиво тоже) рекламировать свой продукт, вас, скорее всего, удалят сами участники с помощью едких комментариев, downvotes и общей позиции против вас. PBN (Австралия) — один из немногих непосредственных производителей оборудования для передачи сигналов по волоконно-оптическим линиям связи. tor market links dark web link В этом посте мы показали Рейтинг и аренда клуба Обзор который включает в себя подробную информацию о Rank And Rent Club. Итак, приступим.  В этом посте мы показали Рейтинг и аренда клуба Обзор который включает в себя подробную информацию о Rank And Rent Club. Итак, приступим. 

 4. Michaelgroor

  п»їMedicament prescribing information. Comprehensive side effect and adverse reaction information.

  https://propeciaf.store/ how to get cheap propecia without insurance
  What side effects can this medication cause? Long-Term Effects.

 5. Michaelgroor

  Definitive journal of drugs and therapeutics. Everything information about medication.

  prednisone 20 mg in india
  All trends of medicament. п»їMedicament prescribing information.

 6. AlbertSeada

  Prescription Drug Information, Interactions & Side. Read information now.
  levitra versus cialis
  Cautions. Long-Term Effects.

 7. SammyDreld

  earch our drug database. п»їMedicament prescribing information.
  https://tadalafil1st.online/# tadalafil 2.5 mg price
  Medscape Drugs & Diseases. drug information and news for professionals and consumers.

 8. Awsome info and straight to the point. I don’t know if this is actually the best place to ask but do you folks have any ideea where to employ some professional writers? Thank you 🙂

 9. WillisEndug

  Everything information about medication. Top 100 Searched Drugs.
  generic cialis testimonials
  Read now. Comprehensive side effect and adverse reaction information.

 10. WillisEndug

  Actual trends of drug. All trends of medicament.
  tadalafil generic us
  Top 100 Searched Drugs. Everything information about medication.

 11. RobertMig

  Read information now. Prescription Drug Information, Interactions & Side.
  https://tadalafil1st.online/# tadalafil online cost
  Generic Name. Commonly Used Drugs Charts.

 12. AlbertSeada

  Medscape Drugs & Diseases. Everything about medicine.
  tadalafil tablets 10 mg online
  Comprehensive side effect and adverse reaction information. Comprehensive side effect and adverse reaction information.

 13. SammyDreld

  Comprehensive side effect and adverse reaction information. Generic Name.
  https://tadalafil1st.online/# cialis vi
  Everything about medicine. Commonly Used Drugs Charts.

 14. RobertMig

  Some trends of drugs. Medicament prescribing information.
  buy tadalafil online canada
  Some trends of drugs. Learn about the side effects, dosages, and interactions.

 15. BradleyWhone

  Some are medicines that help people when doctors prescribe. Drugs information sheet.
  where can i get cheap sildenafil
  Best and news about drug. Drug information.

 16. BradleyWhone

  Read here. Cautions.
  https://viagrapillsild.com/# how fast does viagra work
  Everything what you want to know about pills. п»їMedicament prescribing information.

 17. CharlesCoiny

  Cautions. Comprehensive side effect and adverse reaction information.
  https://viagrapillsild.online/# sildenafil best price
  Some trends of drugs. Medicament prescribing information.

 18. der

  Kolejnym popularnym bukmacherem, który stworzył możliwość typowania pokera, jest TOTALBET. W związku z tym gra prowadzona jest według zasad Texas Hold’em, ale tym razem codziennie od godziny 12:00 do 24:00. Warto dodać, że Totalbet jako jeden z nielicznych legalnych bukmacherów udostępnia pokoje gier karcianych w języku polskim! Ponadto bukmacher regularnie organizuje promocje na gry karciane. Najpopularniejszą promocją jest ranking, w którym gracze typujący zakłady AKO na pokera lub blackjacka zbierają punkty, a dla najlepszych czekają różne bonusy. Oferowane bonusy Totalbet na gry karciane są tymczasowe, dlatego warto z nich korzystać. Po wpłaceniu blindów następuje rozdanie kart. Dealer każdemu z graczy, którzy siedzą przy stole rozdaje po dwie karty. Karty rozdawane są na przemian: jedna karta dla pierwszego zawodnika, jedna dla drugiego itd. i kolejno druga karta dla pierwszego zawodnika, druga dla drugiego zawodnika.
  https://kylerfpxd220009.tblogz.com/kasyno-online-na-wirtualne-pieniadze-30278070
  Teen Patti by Pokerist Jak widać nie chodzi o statykę. Wysokość murłaty jest tylko konsekwencją systemu jej mocowania. A system ten jest konsekwencją opinii „bo tak się robi” oraz nieznajomości złączy ciesielskich. Murłata jest tak wysoka po to, żeby dolna krawędź krokwi z wyciętą kamą minęła kant betonowego wieńca. I to jest jedyny powód wysokości murłaty. A skoro jest wysoka, to jak ją zakotwić w betonie, jeśli nie szpilkami? Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię. Kasyno. Poker, ruletka, blackjack? Może w pobliskim kasynie: 0 w magazynie. Wysyłka 14 dni Pierwszy ograny weekend po zakupie. Jakość kart i kości OK, ale zamknięcie pudelka mi się naderwało przy pierwszym otwarciu:(. Za to same gry na propsie! Dump, bazinga są zajefajne, trafalgar to psychologiczny thiller a poker jest CZADOWY!!!! I wszystkie ziomki zaczęły kombinować nad własnymi grami, więc czelendź przyjęty:)

 19. Bob

  „Erschreckend“ war dagegen das Ergebnis des eigenen Tests für Felix Kaiblinger vom Institut „Glücksspiel & Abhängigkeit“. In 13 Prozent der Fälle bekamen die Jugendlichen Lotterieprodukte, obwohl sie zuvor nach dem Alter gefragt worden waren. „Das kann nicht sein“, beklagte Kaiblinger bei einer Pressekonferenz in Wien und kippte die von den „Mystery Shoppern“ erstandenen Lose und Lottoscheine aktionistisch aus einem Rucksack auf den Tisch. Als Konsequenz forderte er ein strengeres Schutzgesetz für Minderjährige in Bezug auf Lotterieprodukte. Wir entwickeln unsere App laufend weiter! Diesmal haben wir einige kleinere Fehler im Hintergrund behoben, und die App auf den neuesten Stand gebracht. Lotto24 ist ein offizieller Lotto-Partner und damit im Besitz einer Lottolizenz für Deutschland. Unter den getesteten Online-Anbietern mit einer offiziellen Lizenz verfügt Lotto24 über die größte Auswahl an Lotterien und Spielen. Zudem glänzt der Anbieter mit einem sehr gefälligen Design, hoher Benutzerfreundlichkeit und einem gut erreichbaren persönlichen Support. Dadurch ist Lotto24 verdient der Testsieger im aktuellen Online-Lotto-Test von trusted.de.
  https://stephenmyfe724815.tokka-blog.com/15982013/texas-poker-spielen-kostenlos
  Go to the shop Welche Spiele bieten die Automaten? Hab bei nem Freund mal Slotsmillion probiert mit einer Ocolus und das war ziemlich affig. Klar ist das jetzt ein super Trend und so aber mir erschlieГџt sich der Sinn nicht so wirklich gerade bei Spielautomaten. Da kannst du dich halt anschauen wie du am Automaten sitzt aber mehr auch nicht. Glaube nicht dass sich das durchsetzen wird. Wir verkaufen gebrauchte Kundenretouren ohne BeschГ¤digung zum unschlagbar fairen gГјnstigen Preis. Schnicks Casino Iserlohn – Online spielautomaten mit echtgeld Novoline Spielautomaten Alle Rechte vorbehalten. | Sitemap Nachdem wir geklГ¤rt haben, ob ihr einen Spielautomaten aufstellen dГјrft, stellt sich die Frage, wo man diese kaufen kann. Unsere Recherche hat ergeben, dass ihr immer gut beraten seid euch in einem FachgeschГ¤ft umzusehen. Dort kГ¶nnen ihr euch nicht nur in Ruhe umsehen, sondern die Experten um Hilfe bitten und verschiedene Modelle begutachten. Besonders beliebt bei deutschen Sammlern sind die Automaten in Retro-Optik.

 20. Michaeleffiz

  Read information now. Read information now.
  buy prescription drugs online
  Some are medicines that help people when doctors prescribe. Everything information about medication.

 21. Edgarscoms

  Read now. Everything information about medication.
  https://canadianfast.online/# tadalafil without a doctor’s prescription
  Learn about the side effects, dosages, and interactions. Read information now.

 22. RobertanEft

  All trends of medicament. Everything information about medication.
  escrow pharmacy canada
  Get information now. п»їMedicament prescribing information.

 23. inelp

  Marijuana is the most commonly used illegal drug in Canada. Almost 60% of drug offences in the country in 2016 were cannabis-related. Brookfield Place, 181 Bay Street, Suite 1800, Toronto, Canada M5J 2T9  Transition periods are provided to reduce potential impacts on existing research licence holders conducting research with human participants, and on processing licence holders who produce cannabis beverages. The Cannabis Act serves as a flexible legislative framework that adapts and responds to the needs of Canadians. The new analysis from the University of Toronto’s Centre on Drug Policy Evaluation included 700 executives and directors across 166 licensed cannabis producers and 56 parent companies. The study found that overall, 84 per cent of cannabis industry leaders were White and only 16 per cent were non-White.
  https://spencercvlz108764.goabroadblog.com/15402628/medical-marijuana-clinic-toronto
  Thank you for taking the time to confirm your preferences. If you need to go back and make any changes, you can always do so by going to our Privacy Policy page. There also is some evidence that teenagers who attempt suicide may be more likely to have used marijuana than those who have not made an attempt. As with marijuana use and depression, more research is needed to better understand these associations. Doctors are required to take special training for state approval to recommend MMJ. Doctors can prescribe MMJ after determining that medical cannabis is an appropriate treatment for a patient based upon examination and medical history. At Canadian Cannabis Clinics, we offer you access to medical experts that are extremely knowledgeable on the topic of medical cannabis and depression. As a patient, you will consult with healthcare practitioners and a cannabis educator to determine your individual needs.

 24. Edgarscoms

  Generic Name. Get information now.
  https://canadianfast.online/# prescription drugs without doctor approval
  Read information now. Top 100 Searched Drugs.

 25. RobertanEft

  Everything information about medication. п»їMedicament prescribing information.
  https://canadianfast.com/# buy prescription drugs from india
  Read information now. Actual trends of drug.

 26. Jeffreyjem

  Read information now. п»їMedicament prescribing information.
  canadian medications
  Medscape Drugs & Diseases. Comprehensive side effect and adverse reaction information.

 27. Edgarscoms

  safe and effective drugs are available. Read information now.
  canadian online drugstore
  Everything information about medication. Read information now.

 28. Jeffreyjem

  Everything information about medication. Actual trends of drug.
  prescription drugs
  Some are medicines that help people when doctors prescribe. Get here.

 29. RobertanEft

  earch our drug database. Commonly Used Drugs Charts.
  canada drug pharmacy
  Learn about the side effects, dosages, and interactions. Some are medicines that help people when doctors prescribe.

 30. Edgarscoms

  Get here. Get warning information here.
  https://canadianfast.online/# buy prescription drugs without doctor
  Best and news about drug. Actual trends of drug.

 31. MortonSpivy

  Comprehensive side effect and adverse reaction information. Drugs information sheet.
  https://edonlinefast.com best ed pills online
  All trends of medicament. Generic Name.

 32. Donaldgem

  Cautions. Actual trends of drug.
  https://finasteridest.com/ can you get cheap propecia for sale
  Comprehensive side effect and adverse reaction information. Read information now.

 33. PhilipZinue

  Definitive journal of drugs and therapeutics. Best and news about drug.
  best ed drugs
  Read information now. Generic Name.

 34. MortonSpivy

  safe and effective drugs are available. Definitive journal of drugs and therapeutics.
  https://edonlinefast.com best otc ed pills
  Everything information about medication. Read information now.

 35. RobertanEft

  Everything information about medication. earch our drug database.
  https://edonlinefast.com non prescription erection pills
  Long-Term Effects. earch our drug database.

 36. Smict

  Zusätzlich zu den Jokersymbolen und Freispielen gibt es im Ghost Slider online Casino auch eine Gamble-Funktion, die nach jedem Gewinn eingesetzt werden kann. Gleich ob in den Online Casinos, auf dem Handy oder eben immer noch in zahlreichen Spielhallen von Gauselmann: Merkur Geldspielautomaten sind weiterhin sehr populär und der Hersteller aus Deutschland bekommt es hin, eine Mischung aus Unterhaltung und lukrativer Chance überzeugend aufzubereiten, trotz und gerade wegen der langen Unternehmensgeschichte. Berühmte Klassiker wie Double Triple Chance oder auch Magic Mirror lassen sich heute als Online Spielautomat kostenlos spielen, dazu braucht es beim Spiel im Browser nicht mal mehr einen Download, es gibt allerdings auch verlässliche Apps für das Smartphone oder Touchpad.
  https://www.jalehesfahani.com/community/profile/hongzxf44007093/
  Blackjack ist eines der bekanntesten Kartenspiele der Welt und nimmt gehört deshalb auch zu den beliebtesten Live Casino Spielen. Aufgrund der ungebrochenen Popularität, hat es seinen festen Platz in NetEnt Live Casinos gefunden. Der Dealer ist dafür zuständig, die Karten auszuteilen und das Spiel zu leiten. Ihre Jetons können Sie wiederum mit einer Benutzeroberfläche setzen. In Blackjack Live können Sie in den meisten Fällen mit dem Dealer oder den Mitspielern in mehreren Sprachen interagieren, natürlich auch auf Deutsch. Und egal, ob Sie lieber vorsichtig oder risikofreudig sind, warten Blackjack Tische mit maßgeschneiderten Einsatzspannen auf die Spieler. Das Spielen lohnt sich, selbst wenn du einmal verlieren solltest, denn deine Spielerfahrung bringt dir Punkte, mit denen du dich auf der Bestenliste platzierst. Darüber hinaus kannst du deinen eigenen Avatar wählen und per Emoji mit deinen Mitspielern Kontakt aufnehmen.

 37. MortonSpivy

  Read information now. Drugs information sheet.
  https://edonlinefast.com medication for ed
  safe and effective drugs are available. Everything information about medication.

 38. RobertanEft

  Learn about the side effects, dosages, and interactions. Get warning information here.
  erectile dysfunction drugs
  What side effects can this medication cause? Cautions.

 39. zoritoler imol

  I’m so happy to read this. This is the type of manual that needs to be given and not the accidental misinformation that is at the other blogs. Appreciate your sharing this greatest doc.

 40. Donaldgem

  Everything information about medication. What side effects can this medication cause?
  https://clomiphenes.online can i purchase cheap clomid no prescription
  Medscape Drugs & Diseases. Generic Name.

 41. DavidRop

  Get here. All trends of medicament.
  https://clomiphenes.online generic clomid without a prescription
  Everything information about medication. Generic Name.

 42. Jamesmok

  Get warning information here. Medscape Drugs & Diseases.
  https://finasteridest.online can you get cheap propecia prices
  Read information now. safe and effective drugs are available.

 43. DennistrelD

  drug information and news for professionals and consumers. Read information now. amoxicillin generic brand
  Some are medicines that help people when doctors prescribe. Best and news about drug.

 44. DavidRop

  Read information now. Commonly Used Drugs Charts. https://amoxicillins.online/ generic amoxil 500 mg
  Medicament prescribing information. Cautions.

 45. AaronBup

  Get here. drug information and news for professionals and consumers.
  https://finasteridest.com/ where to buy cheap propecia now
  Everything about medicine. Drugs information sheet.

 46. DennistrelD

  Definitive journal of drugs and therapeutics. Learn about the side effects, dosages, and interactions.
  generic clomid without rx
  Read now. Get warning information here.

 47. Donaldgem

  Everything about medicine. Get warning information here.
  cost cheap clomid price
  Get warning information here. Get warning information here.

 48. DavidRop

  Read information now. Read information now. https://amoxicillins.online/ amoxicillin over the counter in canada
  Commonly Used Drugs Charts. Some trends of drugs.

 49. DennistrelD

  Get information now. Drug information.
  https://clomiphenes.com cost clomid price
  Some trends of drugs. Prescription Drug Information, Interactions & Side.

 50. Jamesmok

  Some trends of drugs. Some trends of drugs.
  https://azithromycins.online/ buy zithromax without prescription online
  Top 100 Searched Drugs. Top 100 Searched Drugs.

 51. DennistrelD

  Everything information about medication. Actual trends of drug. https://amoxicillins.com/ amoxicillin online canada
  Top 100 Searched Drugs. Some are medicines that help people when doctors prescribe.

 52. Donaldgem

  Definitive journal of drugs and therapeutics. What side effects can this medication cause? https://amoxicillins.online/ amoxicillin buy online canada
  safe and effective drugs are available. Get warning information here.

 53. DonaldTam

  Everything information about medication. drug information and news for professionals and consumers.
  can i buy cheap levaquin for sale
  Read information now. Drugs information sheet.

 54. JamesduS

  Read information now. Medscape Drugs & Diseases.
  https://nexium.top/# buying nexium for sale
  Everything information about medication. Read information now.

 55. DavidJaw

  Everything about medicine. Commonly Used Drugs Charts. avodart buy
  Drug information. Read here.

 56. DonaldTam

  Learn about the side effects, dosages, and interactions. Drugs information sheet.
  https://lisinopril.science/# lisinopril 100 mg
  Generic Name. earch our drug database.

 57. JamesDog

  Everything what you want to know about pills. Some are medicines that help people when doctors prescribe.
  how can i get cheap mobic pills
  All trends of medicament. Generic Name.

 58. Nog

  Click the Download button below to start Clicker Heroes 2 Free Download PC. If you start to play Heroes Clicker I assure you that, at least initially, you will not be able to stop. Its simplistic mechanic proves moreish even for the most reluctant, but once the novelty wears off you may find yourself quickly tiring of it. Basketball Legends 2020 Minimum system requirements:Operating system: Windows 7, 8, 10Processor: 1.6GHzRAM: 2GBVideo card: 256MB video memoryHard Disk Space: 3GB downloads2082 Minimum system requirements:Operating system: Windows 7, 8, 10Processor: 1.6GHzRAM: 2GBVideo card: 256MB video memoryHard Disk Space: 3GB Some of the major features that are being touted for Clicker Heroes 2 include unlimited progress, infinite worlds, skills, and an automator.
  https://fernandoihfc862963.blogripley.com/20932882/play-against-ai-chess
  Mario Kart 8 Deluxe is another one of Nintendo's enhanced Wii U ports, and it still holds up. Its spectacular tracks, colorful karts, and myriad dirty tricks make it a marquee multiplayer experience on Nintendo’s hybrid console. A new smart steering option opens the game up to younger kids, too, giving them a way to play along without getting completely trounced. Whether drifting, hovering, or gliding around the scenic courses, you’re almost guaranteed to grin while playing it. Lagged is the best online games platform. Challenge your friends to thousands of different games that you can play on your pc, tablet or mobile device. Compete for high scores and achievements as you try to climb to the top of our global points leaderboard. Windows XP / Vista / Windows 7 / Windows 8 / Windows 10

 59. DavidJaw

  Cautions. Definitive journal of drugs and therapeutics.
  https://mobic.store/# cost mobic without a prescription
  п»їMedicament prescribing information. Medscape Drugs & Diseases.

 60. JamesduS

  Long-Term Effects. Read information now.
  https://levaquin.science/# can i get generic levaquin no prescription
  Comprehensive side effect and adverse reaction information. Drug information.

 61. Willietak

  Some are medicines that help people when doctors prescribe. Commonly Used Drugs Charts.
  https://nexium.top/# order nexium
  Read information now. Read information now.

 62. DavidJaw

  Best and news about drug. drug information and news for professionals and consumers. avodart cheap
  Top 100 Searched Drugs. Definitive journal of drugs and therapeutics.

 63. DonaldTam

  Some are medicines that help people when doctors prescribe. Read here.
  https://levaquin.science/# levaquin cheap
  Top 100 Searched Drugs. Get information now.

 64. Jessehoine

  Comprehensive side effect and adverse reaction information. Long-Term Effects.
  stromectol liquid
  All trends of medicament. All trends of medicament.

 65. Ronalddonia

  Get here. drug information and news for professionals and consumers.
  buy stromectol uk
  Medscape Drugs & Diseases. Everything about medicine.

 66. Ronalddonia

  Everything what you want to know about pills. Generic Name.
  ivermectin 200mg
  Drug information. Prescription Drug Information, Interactions & Side.

 67. KevinDEn

  safe and effective drugs are available. Commonly Used Drugs Charts.
  ivermectin 50 mg
  Everything what you want to know about pills. Get information now.

 68. Jessehoine

  Learn about the side effects, dosages, and interactions. Commonly Used Drugs Charts.
  https://stromectolst.com/# ivermectin 1 topical cream
  Definitive journal of drugs and therapeutics. Best and news about drug.

 69. Ronalddonia

  What side effects can this medication cause? Everything about medicine.
  https://stromectolst.com/# ivermectin generic cream
  Learn about the side effects, dosages, and interactions. Best and news about drug.

 70. Zacharyfek

  Get warning information here. Read information now.
  ivermectin 3 mg
  Drugs information sheet. Get here.

 71. KevinDEn

  Everything information about medication. Medicament prescribing information.
  stromectol over the counter
  What side effects can this medication cause? Read now.

 72. KevinDEn

  drug information and news for professionals and consumers. Long-Term Effects.
  where to buy stromectol
  Medscape Drugs & Diseases. Everything information about medication.

 73. Zacharyfek

  Some are medicines that help people when doctors prescribe. Prescription Drug Information, Interactions & Side.
  https://stromectolst.com/# ivermectin canada
  Get here. Read information now.

 74. JamesVex

  Get warning information here. Everything about medicine.
  https://stromectolst.com/# ivermectin 9 mg
  Prescription Drug Information, Interactions & Side. Drugs information sheet.

 75. KevinDEn

  Drug information. Get warning information here.
  https://stromectolst.com/# stromectol nz
  Read information now. Everything information about medication.

 76. Ronalddonia

  Everything what you want to know about pills. Actual trends of drug.
  https://stromectolst.com/# stromectol 3mg tablets
  Cautions. Cautions.

Parašykite komentarą