Kai užtenka, kiek turi

Jei kada atsibustumėte visiškai tuščiame bute – be baldų, drabužių, elektroninių prietaisų ir kitų daiktų, ko labiausiai pasigestumėte? Be ko išgyventumėte tik dieną, o ko galėtumėte atsisakyti visam laikui? Kiek daiktų reikėtų, kad jūsų gyvenimas vėl taptų pakankamas ir jaustumėtės laimingas – 200, 1000, 2000,…?

Būtent su tokia dilema susidūrė „100 daiktų ir nieko daugiau“ filmo veikėjai. Susilažinę vaikinai įsivėlė į netikėtą situaciją ir sutarė, kad 100-ui dienų atsisakys visų savo daiktų, o kasdien galės susigrąžinti tik po vieną. Ši daiktų atsisakymo idėja beprotiška ir radikali, tačiau tuo pačiu ir priverčianti susimąstyti apie mūsų pačių gyvenimus. Žiūrint filmą įdomu ir pačiam įsivaizduoti, ką veikėjo vietoje pasirinktum kitą dieną – čiužinį ar mobilųjį telefoną?

Iš pradžių ir prasidėjęs karantinas mums priminė filmo scenarijų, tačiau apsipratus su juo spėjome įsitikinti, kad gyvenant lėčiau ir beveik neišeinant iš namų mums reikia ne tiek jau daug. Beveik kiekvienam iš mūsų dabar užtenka jaukios darbo vietos, patogios aprangos, gal dar vieno kiek oficialesnio viršutinio drabužio, jei tenka dalyvauti virtualiuose susitikimuose su vaizdu. Taigi, šis laikas namuose – puiki galimybė permąstyti savo santykį su daiktais, apsidairyti kokius daiktus turime ir kodėl, prisiminti, kada ir kokiomis aplinkybėmis juos įsigijome.

Poreikiai keičiasi

Turbūt kiekvienas atsimenate laikus, kuomet reikėjo mažiau nei turite dabar. Pavyzdžiui, išvykus studijuoti į kitą miestą dažniausiai apsigyvename mažiau patogioje aplinkoje nei buvome pratę pas tėvus. Pradėjus studijuoti smagu atitrūkti nuo tėvų bei pažinti naują miestą, todėl buitis atrodo ne tokia svarbi. Mano atveju buvo taip pat – atvykusi į sostinę apsigyvenau dvylikaaukščiame bendrabutyje, kuriame virtuve bei dušu dalinosi pusė aukšto gyventojų. Kambarys buvo gana tvarkingas, juo dalinomės trise. Džiugino maži dalykai – švarus bendrabučio kambarys, tvarkingos kambariokės, tai, kad turėjau normalų stalą bei lovą, savo spintelę. Daug daiktų nereikėjo – tada naujos patirtys buvo daug svarbesnės nei daiktai.

Mano bendrabučio kambarys, 2010 m.

„Naujakurių džiaugsmas“ taip pat daug kam pažįstamas. Tas jausmas aplanko, kai iš bendrabučio išsikraustome į nuomojamą būstą arba dar geriau – pagaliau įsigyjame savo. Tuo metu jau galime sau leisti gyventi geriau, t. y. turėti nuosavą kambarį (ar net kelis), asmeninę virtuvę bei vonios kambarį. Įsikėlus į naujus namus dažniausiai džiugina tie baldai, kuriuos paliko buvę buto savininkai ir tas kuklus turtas, kurį pavyko įsigyti iki tol.

Iš daugelio pažįstamų teko girdėti, kad pirmus mėnesius naujame būste jie miegojo tiesiog ant čiužinio, nes lovai lėšų neturėjo. Taip pat daug kas su šypsena prisimena pirmuosius metus įsikėlus į naujus namus, kai šviestuvai, apvadai, o kartais net ir užuolaidos nebuvo pirmo būtinumo daiktai, ir buvo įmanoma gyventi be jų. Džiaugsmą ir prasmę teikė naujas gyvenimo etapas, nepriklausomumo jausmas.

Atsimenu ir savo pradžią nuosavame vieno kambario butuke. Tai, kad pavyko įsigyti būstą, atrodė neįtikėtina, todėl pradžiai tiko ir patiko baldai, kuriuos paliko buvę savininkai. Tik vėliau pastebėjau būsto trukumus ir galėjau susitaupyti naujam langui, perdažyti sienas bei persiklijuoti tapetus.

Virtuvės transformacija. 2-oje foto baldai „iš antrų rankų“, bet virtuvė atrodo daug solidžiau

Paprastai žmonių poreikiai su laiku auga – dažniausiai tai susiję su gerėjančia gyvenimo kokybe, pajamų augimu. Tikslaus skaičiaus, kiek daiktų kiekvienas namuose turime, turbūt neįmanoma suskaičiuoti. Ar esate kada bandę? Aš nesu, tačiau daiktų statistika labai svyruojanti – nuo radikalių vartotojų iki minimalistų, kurie gyvena su 51, 100, 288 daiktais (jie net turi susidarę tikslius daiktų sąrašus!). „Daiktų vartotojus“ bei minimalistus skiria požiūris į daiktus – kiek jų reikia, kad mūsų gyvenimas būtų pakankamas. Žinoma, svarbus ne tik daiktų skaičius, bet ir jų naudojimo laikas. Kokie yra mūsų daiktų vartojimo įpročiai? Ar daiktus naudojame tol, kol jie nebeveikia, ar juos keičiame kaskart atsinaujinus madoms ar išėjus dar vienam, pavyzdžiui, technologiniam atnaujinimui?

Daiktai su istorijomis

Tikriausiai kiekviena panelė ar moteris yra atsidūrusi situacijoje, kuomet atsakydama į komplimentą sako – „Šitas megztukas? Ne ne, baik tu, šimtą metų jau jį nešioju“. Viena vertus, tokiais atvejais save pabaru, kad ir vėl nesugebėjau priimti komplimento ir „nurašiau“ kažkurį drabužį. Kita vertus, apsidžiaugiu, kad drabužiai, kuriuos nešioju jau ne vienus metus, man vis dar tinka ir sulaukia komplimentų. Vienas iš tokių ilgaamžių drabužių – paltas, kurį nešioju nuo 2009 m., t. y. jau 10 metų. Šį paltą nešioju ne dėl to, kad neturiu kuo apsirengti – tiesiog jis dar gerai atrodo ir kasmet vis dar sulaukia komplimentų iš žmonių, kurie manęs su juo nėra matę.

Komplimentų gali sulaukti ir kiti mūsų daiktai, kuriuos naudojame jau taip ilgai, kad kartais net sunku atsiminti, kada juos įsigijome. Daugiau laiko praleisdama namuose apžiūrėjau turimus daiktus ir nudžiugau supratusi, kad kai kuriuos iš jų naudoju daugiau nei dešimtmetį – dalinuosi savo TOP 3 radiniais:

1) Epiliatorių turiu nuo 2008 m., įsigijau kai jį rekomendavo draugė. Taigi  naudoju jau 12 metų ir jis vis dar gerai atlieka savo funkciją. Žinau, kad šiais laikais jau yra įvairių technologinių naujovių, tačiau naujo pirkti neplanuoju, kol šis vis dar veiks;
2) Raudoną staliuką turiu nuo vaikystės – tėvai jį įsigijo, kai buvau dar vaikas, jam daugiau nei 20 metų. Kai su sese išaugome, staliukas ilsėjosi sode ar garaže, tačiau po studijų išsikėlus iš bendrabučio jis vėl grįžo. Raudoni dažai jau luposi, todėl staliuką perdažėme ir toliau jį sėkmingai naudojame svetainėje;
3) Sulčiaspaudei jau 30 metų. Kurį laiką ji gulėjo nenaudojama tėvų namuose, tačiau išsikėlus iš bendrabučio pasiėmiau ją į naująjį būstą ir naudoju kūrybingai – bent 1-2 kartus per mėnesį kugeliui gaminti.

Kviečiu šį dar nesibaigiantį karantiną skirti savo santykiui su daiktais apmąstyti ir patirti tą „užtenka kiek turiu“ jausmą. Pabarkite save, jei kažko turite per daug ar kažko visai nenaudojate, pagalvokite, ką su tais daiktais norėtumėte daryti toliau (idėjos – šiame straipsnelyje). Tuo pačiu pasidžiaukite daiktais, kurie jus vis dar džiugina, nors tarnauja jau 5, 10 ar net daugiau metų. Ir būtinai komentaruose pasidalinkite, kokių ilgamečių daiktų atradote!

Žalios bendruomenės tinklaraštis atviras visiems, tad jeigu ir Tu nori pasidalinti žaliu turiniu – parašyk mums laiškelį ir padėk sukurti tvarios informacijos lobyną!

DALINTIS:

This Post Has 13 Comments

 1. mes

  4. Кремовые подводки – новые средства, которые выполняют cразу несколько функций. Их можно использовать как тени для макияжа smokey eyes, наносить мокрым способом для создания эффекта кошачьих глаз или применять для плотной подводки века. Наиболее простым и эффективным способом разбавления гель-подводки является покупка специального средства, которое предназначено именно для этих целей. С помощью разбавителя вы можете максимально продлить срок ее эксплуатации и не повредить структуру. Еще один вариант подводки с водостойкой формулой и моментальным высыханием. У средства удобный аппликатор из плотного поролона, который гнется так легко, как и в случае с кисточкой. Рисовать стрелки любой формы и сложности с этой подводкой очень удобно. Хорошая подводка, удобно наносится, но использую её только поверх базы wet’n’wild. Таким образом держится целый день. Без базы, к сожалению, держится меньше и может размазаться.
  https://post-wiki.win/index.php?title=Средство_для_роста_ресниц_как_пользоваться
  Мы не верим в силу косметики из остатков обеда, поэтому против кулинарного подхода к восстановлению ресниц. А вот наружное применение натуральных масел и витаминов — совсем другое дело. Все эти методы помогут улучшить общее состояние волосинок и быстро укрепить их в домашних условиях. Перед применением того или иного метода, можно почитать отзывы других красавиц, которые ним уже воспользовались. Укрепить маслом ресницы не сложно, только желательно, чтобы оно не попадало на слизистую оболочку глаза. Надеемся, что данные выше советы помогут вам отрастить и укрепить ресницы, достойные вашего взгляда во всех смыслах. Будьте всегда красивы вместе с нами, удачи! Возможно, мой совет не каждому подойдет, однако из своего опыта могу сказать, что мне удалось полностью восстановить реснички, после того, как по каким-то причинам они за год поредели и стали короче. Причины я так и не выявила.

 2. goody

  Оценка продвижения — тоже индивидуальный процесс. Стоимость зависит от географии продвижения, конкуренции в тематике и сложности сайта. Приблизительные расценки: \ Предлагаем быстрые и функциональные решения для бизнеса. Сайты работают на модульной платформе, что позволяет расширять и улучшать сайт без ограничений. Сайты имеют высокую производительность и способны выдерживать большие нагрузки. Интернет – не только возможность развлечений, отдыха, но и ведение собственного бизнеса. Это еще отличный способ заявить о своей компании и прорекламировать продукцию. А о каком успешном развитии деятельности может идти речь, когда у вас даже нет собственного ресурса. Що стосується шрифту, то він не вимагає відповідності будь-яким жорстким критеріям. Головне, щоб він не був занадто великим або занадто маленьким, а його колір не викликав негативні емоції у потенційних клієнтів. У тому випадку, якщо власник сайту позиціонує свій ресурс як серйозну інтернет-платформу, то віддати перевагу необхідно класичного типу шрифтів.
  https://dominicklvcj322109.blogerus.com/38694833/what-makes-a-good-pbn
  Адрес: Украина, г. Киев Наши инженеры поддержки всегда готовы прийти на выручку. Если вы не можете самостоятельно настроить сайт или найти выход из сложной ситуации, наши инженеры всегда рады помочь в онлайн-чате или по эл. почте. Вы даже можете изменить содержимое, цвета и шрифт внутри каждого макета. Однако вы не можете перемещать каждую отдельную часть дизайна. Другими словами, у вас нет полного контроля над тем, как будет выглядеть ваш сайт. Благодарю Антона, Руслана и всю его команду Sheer за помощь в создании сайта, выполнили все в кратчайшие сроки с наилучшими пожеланиями! Нажмите на звезду, чтобы оценить! Предполагаем, что работу за $3 тыс. выполняли команды фрилансеров. Такая небольшая цена за разработку может быть обусловлена только тем, что такие команды не имеют никаких накладных расходов. Но даже с учетом того, что такую работу может выполнить группа фрилансеров, стоимость услуг от $2 тыс. и менее не указал ни один исполнитель.

 3. isoni

  Whereas previously you could only see high-quality slot machines in the casino building itself, now they’re available for you literally everywhere. For fans of slots with symbols mystery, wild, super, and others – this application was developed. The best thing about a casino app for real money is its simplicity and user-friendliness. The best casino apps enable you to play your favorite casino app games right on your iPhone or Android phone. Any of the top 10 casino apps we have recommended would make a great choice to start playing today. Due to the staggering amount of iPhone Casino Games each day, finding the best iPhone casino games is a daunting task. There are literally too many programs available for one punter to play, and this conundrum is impossible to ignore. Fortunately, the best casino games have generated quite a bit of notoriety within the community. Word travels fast online, which allows the best casino apps to get the attention they deserve. To showcase what’s available, we compiled a list of the best casino games. These iPhone casino games can’t be missed, so don’t hesitate to get a piece of the action!
  https://www.heritageplantationgolfcourse.com/community/profile/careydelaney192/
  It attracts gamers who love itssister sites, Red Dog and Slots Empire. The firm knows the way to make fashionable and modern casinos. Like a typical U.S.A. on line casino, Slots Empire is powered by RTG software. Overall, this brand meets all our expectations in terms of video games, payments and assist. Red Dog Casino is a superb possibility if you’re on the lookout for a model new on-line casino, particularly if you’re a participant from United States. Although there is no Red Dog Casino mobile application, it doesn’t mean that players can enjoy only a desktop version. Since it may not always be the case and it can not be generalized, we have compiled a list of most common no deposit bonuses available at these casinos. Check these out to see which is going to suit you the most. Table games like Electronic Roulette, American Blackjack, Keno and Baccarat are at your disposal, but so are live versions of the most popular table games variants. Roulette, Blackjack VIP and American Roulette are some of your Live Dealer games options.

 4. gate.io

  For my thesis, I consulted a lot of information, read your article made me feel a lot, benefited me a lot from it, thank you for your help. Thanks!

 5. der

  Bet at home jest jednym z najbardziej znanych i grywalnych bukmacherГіw. Dobra, solidna, Е›wietnie rozreklamowana marka, zbiera Ејniwa swojej pracy poprzez rejestracje wielkiej iloЕ›ci klientГіw. Co ciekawe, bukmacher Bet at Home jako jeden z niewielu pozwala graД‡ za darmo dla zabawy. Wystarczy, Ејe zalogujemy siД™ jako „GoЕ›Д‡“ i moЕјemy bezpЕ‚atnie obstawiaД‡ zakЕ‚ady. OczywiЕ›cie, nie ma siД™ co Е‚udziД‡, Ејe zarobimy w ten sposГіb pieniД…dze, ale dla rozwoju doЕ›wiadczenia i sprawdzenia naszych umiejД™tnoЕ›ci w tej dziedzinie, jest to opcja doЕ›Д‡ przydatna. Za mocne strony casino online Bet-at-home moЕјna rГіwnieЕј uznaД‡ Е‚atwД… rejestracjД™, porywajД…ce bonusy na start i bezpieczeЕ„stwo uЕјytkownikГіw witryny. Kasyno Bat-at-home z pewnoЕ›ciД… przypadnie do gustu fanom rozrywki w trybie live i nowoczesnych wideo slotГіw.
  https://titusxxwu529529.mybloglicious.com/36977309/kasyno-bez-depozytu-winwar
  PoniЕјsze dane mogД… byД‡ wykorzystywane do Е›ledzenia CiД™ w aplikacjach i witrynach naleЕјД…cych do innych firm: Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duїy wybуr ksi±їek, dostawa zgodnie z podan± przez sprzedawcк dat±, bardzo porz±dnie zapakowana. Polecam. Sprawa jest prosta: musisz mieД‡ kilka puszek piwa, co najmniej tyle ile jest osГіb chД™tnych do zabawy. JeЕ›li jest was tylko trГіjka to moЕјecie zrobiД‡ dwie rundy, wiД™c bД™dziecie potrzebowaД‡ 6 piw. Dla firm zainteresowanych urozmaiceniem piknikГіw firmowych czy spotkaЕ„ pracowniczych w czasie wolnym od obowiД…zkГіw zawodowych zakup akcesoriГіw z dziaЕ‚u ruletka z pewnoЕ›ciД… okaЕјe siД™ przysЕ‚owiowym strzaЕ‚em w dziesiД…tkД™. Jest to doskonaЕ‚a propozycja dla szefГіw firmy, ktГіrzy pragnД… zintegrowaД‡ swoich pracownikГіw i zapewniД‡ im ciekawД… oraz niebanalnД… formД™ rozrywki bez potrzeby angaЕјowania firm zewnД™trznych czy teЕј wynajmowania artystГіw lub kabareciarzy.

 6. Bob

  Hat man den Pokerstars Software Download abgeschlossen und sich registriert geht es an die erste Einzahlung. Dabei sollte man einen der oben genannten Pokerstars Bonuscode verwenden, denn nur so kann man sich den Pokerstars Willkommensbonus sichern. Einzahlen kГ¶nnen Sie bei Pokerstars unter anderem mit Skrill, VISA, Master Card, Sofort und DirektГјberweisung. Bis auf Master Card und Sofort stehen diese Methoden auch fГјr eine Pokerstars Auszahlung zur VerfГјgung. 888Poker Texas Holdem Echtgeld live roulette casinoSouvent, des mots de passe Г©garГ©s ou oubliГ©s en sont la raison. 1 400 $ . Souvent, des mots de passe Г©garГ©s ou oubliГ©s en sont la raison. 40 000 euros Г  cause d’une fraude. Howell ne serait un millionnaire Bitcoin que si les trois composants sont rГ©unis. 1 000 EUR par joueur et par mois est appliquГ©e. free credit slot game
  https://wiki-global.win/index.php?title=Lotto_quittungsnummer_at
  Direkt nach eurer Registrierung könnt ihr euch bei Mr Green einen attraktiven Bonus abholen. Laut unseren Erkenntnissen handelt es sich hierbei um einen Mr Green Bonus in Höhe von 100% bis zu 100 Euro. Diese Bonusaktion wird bei Mr Green jedoch ausschließlich für Neukunden angeboten. Im ersten Schritt ist es somit erforderlich, dass ihr euch mit einem eigenen Sportwetten Account bei Mr Green anmeldet. Dieser Vorgang ist allerdings kinderleicht und kann schnell erledigt werden. Der Kundenservice von Mr Green Online Casino steht Ihnen 24 Stunden an 365 Tagen zur Verfügung. Sie können entweder die kostenlose Hotline kontaktieren, eine Email schreiben oder einen Mitarbeiter direkt per Chat kontaktieren. Auf Wunsch ruft Sie ein Mitarbeiter der Hotline gerne zurück.

 7. inelp

  It’s got the hype because it’s worth the hype. Yes, including the $50 price tag. Packaged in a bright pink jar and sometimes accompanied by a collectors card with a pic of the bud and “genetic strain stats” (if your budtender has swiped it), Ghost Drops’ First Class Funk is, as the brand says, “big on potency, big on flavour, and big on bag appeal.”  Chiquita Banana has won the title of one of the strongest strains in the world. In some tests, this strain reached over 33 percent THC, making it one of the strongest strains in the world. Those who manufacture clear concentrates or distillates will love this strain, as it produces such a concentrated amount of THC naturally. 123 Toronto Rd – Port Hope L1A 3S6 Whatever you’re interested in, we’ve got it and more at Holland Daze. Are you in need of a place to buy THC near Toronto Ontario? See what the excitement is all about by visiting us today.
  https://jeffreyysiy976421.ageeksblog.com/10410481/excise-tax-cannabis-canada
  California, the so-called ‘weed capital of the world,’ adopts a lenient stance regarding medical cannabis qualification. This is thanks to the Prop 215 bill from way back in 1996. To put it simply, if you live in California and need to get a medical card quickly, you’re in luck. You can typically get a doctor’s medical marijuana card online in less than an hour. Patient, caregiver, and healthcare practitioner related inquiries should be emailed to . Proposed regulations are open for public comment using the online form below until noon on Friday, December 23, 2022. Revisions are indicated in red; portions to be deleted are indicated by a strikethrough in red. Patients and caregivers are required to have an active Medical Marijuana Use Registry (MMUR) identification card to purchase and be in possession of medical marijuana.

 8. Lyndia Szerlong

  Excellent read, I just passed this onto a friend who was doing a little research on that. And he just bought me lunch because I found it for him smile Thus let me rephrase that: Thanks for lunch! „Without friends no one would choose to live, though he had all other goods.“ by Aristotle.

 9. Smict

  Dass eine ganze Zeit lang keine Merkur Spiele mehr in Merkur Casinos Online verfügbar waren, sorgte auch dafür, dass Spieler Online auf die digitale Stierkampf-Action von Merkur verzichten mussten. Da wir auch hier über eines der beliebtesten Spiele des Spieleherstellers sprechen, freuen wir uns, dass die Merkur Spiele wieder in Merkur Casinos Online verfügbar sind. Der Anbieter belegt mit El Torero Online zwar kein Alleinstellungsmerkmal, erweitert aber sein Portfolio der Automaten sinnvoll, die du in eine Bonusjagd mit reinnehmen kannst. Neben dem Extraspiel mit der Risikoleiter, das mittlerweile zum Markenzeichen der Merkur Spiele geworden ist, bieten die Merkur Spielotheken ihren Kunden zudem verschiedenen Jackpot Systeme an. Der Merkur Monopoly Jackpot und der Merkur Seven Jackpot sind in der Online Spielhalle mit Merkur Automaten jedoch nicht verfügbar.
  https://hannah.finch-ts.co.uk/community/profile/kellie58l48107/
  Wir erheben personenbezogene Daten und übermitteln diese auch an Drittanbieter, die uns helfen, unser Webangebot zu verbessern und zu finanzieren. Eine Verarbeitung der auf Ihrem Gerät gespeicherten Informationen wie z.B. Cookies oder persönliche Identifikatoren, IP-Adressen sowie Ihres individuellen Nutzungsverhaltens erfolgt dabei zu den folgenden Zwecken: Die Umsatzkriterien sind ein wesentlicher und wichtiger Bestandteil aller Online-Casino-Boni. Denn Sie müssen darauf achten, dass Sie nicht einfach einen Bonus erhalten und abschließend Ihr Geld wieder sofort abheben können. Bevor Sie eine Auszahlung vornehmen dürfen, müssen Sie mit Ihrem Bonusgeld spielen, also die betreffenden Beträge umsetzen. Die Umsatzkriterien beschreiben daher, wie oft Sie Ihr Bonusgeld in Spielen umsetzen müssen, damit Sie eine Auszahlung vom Casino einfordern können.

 10. Nog

  Monkey Mart is a fun management game where you control a friendly and hard-working monkey who has just created his supermarket. Plant fruits and move from season to season to fill the stalls with bananas, corn and much more products that you will get as you progress in the game. Customers will pick them up and wait for you at the checkout. You can upgrade your character, unlock new jobs, or even recruit other workers to help you manage the supermarket!Who created Monkey Mart?TinyDobbins developed this management game. These arcade games will force to include wit and dexterity. You will not interfere with Kizi to pass the mission, right? Then think of tactics and carefully examine the map. Games will require concentration. Prankster need to follow on his heels and ensure that he has a safe pastime.
  https://rowannzqz887765.blogproducer.com/21940024/free-addiction-solitaire-game
  QuizUp is a fun way to flex your trivia skills to your friends. Questions are split up in categories, much like Trivial Pursuit, so you can choose which categories to play. You can match up with random opponents from around the world or invite your friends to play along. As PCMag’s editor of how to content, I have to cover a wide variety of topics and also make our stories accessible to everyday users. Considering my history as a technical writer, copywriter, and all-around freelancer covering baseball, comics, and more at various outlets, I am used to making myself into an expert. Badland is an upbeatable app to play with friends. It’s graphics are so unique and superb that it stands apart in the app game as a work of art. I love challenging friends to beat my score and it’s one of the few apps that is both simple to use and challenging to play, making it a perfect level of difficulty for anyone. More

 11. poognib

  The widely accepted standard for AET for hormone receptor positive breast lesions for many years was the administration of tamoxifen for the duration of 5 years Howell et al tadalafil cialis However, under Ca 2 free conditions, it may reflect vascular remodeling that has occurred over the life span of the animal

Parašykite komentarą