Nevienkartinis: mėgstamo tušinuko istorija

– Laba diena, ar turite širdelių?

– Širdelių? Kokių širdelių?

– Širdelių – tušinukui. Va tokių [parodau reikiamą širdelę ištraukusi iš mėgiamo tušinuko]

– Aaaa – širdelių! Turim turim – galvojau ieškote kažko Valentino dienai. [nusišypso pardavėja]

Štai tokį netikėtą pokalbį turėjau keliaudama po kelias kanceliarinių prekių parduotuves ir vykdydama savo pačios sugalvotą misiją – „tušinuko širdelė“. Mintis keisti tušinuko širdelę greičiausiai nebūtų atėjusi, jei kolegė nebūtų parvežusi lauktuvių iš komandiruotės. Gautas tušinukas buvo metalinis (ne plastmasinis kaip dabar įprasta), blizgus, elegantiškas – vos jį gavusi pagalvojau, kad bus liūdna jį išmesti – šiais laikais juk tušinuko širdelių niekas nekeičia!

Mano aplinkoje retai kas turi mėgiamą tušinuką – rašo su tuo, ką turi, o po to „pasibaigusio galiojimo“ tušinuką išmeta ir ima kitą. Tą įvairovę tušinukų visi įprastai gauname renginių metu – juk kokios kokybės renginys, jei net tušinuko ir užrašinės neduoda?! Taigi su tokiu požiūriu tušinukų dažniausiai turime tiek, kad tikslaus skaičiaus net patys nežinome. Visų turimų tušinukų nespėjame naudoti, nes didžiąją dalį rašto darbų atliekame kompiuteriu ar telefonu, tuo tarpu mūsų stalčiuose, spintose, automobiliuose, rankinukuose ir kuprinėse guli įvairiausių dydžių, spalvų ir formų tušinukų kolekcija. Viena užsienio tinklaraštininkė dalinosi itin gausiu tušinukų radiniu: patikrinusi visus namų kambarius, rankines bei šeimos automobilį ji iš viso rado net 141 tušinuką! Tinklaraštininkė juokavo, kad net neatsimena, kaip visi tie tušinukai atkeliavo į jos namus ir buvo šokiruota šiuo atradimu.

Nuotraukos šaltinis: https://sustainable-living.blog/2019/02/18/plastic-pen-pollution/

Internete žiūrėdama į plastikinių tušinukų krūvas, atsiminiau vaikystę bei ankstyvąją paauglystę – tuo metu turimas rašiklis tuo pačiu būdavo ir stiliaus dalis – „turiu fainą parkelį. O koks tavo?“. Visuomet su nekantrumu ir dideliu entuziazmu rinkdavausi naują rašiklį, jei senasis sulūždavo. Atkreipdavau dėmesį ne tik į rašiklių spalvas, bet ir formas – jei tušinukas nebūdavo supakuotas, pardavėjos visuomet duodavo pasibandyti, ar rašiklis patogus. Taip pat atsimenu tas juokingas situacijas, kai rašant kontrolinį kas nors pašnibždėdavo „gal gali paskolinti kapsulę?“. Vis tik vienkartinių tušinukų bumas nugalėjo – neatsimenu, kada nustojau naudoti rašiklius su kapsulėmis ir nebepirkau tušinukų širdelių. O ar jūs atsimenat?

Iš naujo atradusi šią rašiklių temą, nustebau – tiek fizinės, tiek internetinės parduotuvės vis dar parduoda tušinukų širdeles – įvairių dydžių bei spalvų. Koks atradimas! Ir net jei tušinukai išoriškai skirtingi, dažnu atveju jų širdelės tokios pat. Dar kartą įsitikinau, kad daiktas vienkartinis tiek, kiek mes patys jį tokiu laikome – tai priklauso nuo mūsų požiūrio bei kasdienių įpročių. Mes patys pasirenkame, kiek ir kokių daiktų namuose turėti, kiek jų naudoti ir kiek jų guli tolimiausiuose kampeliuose neliečiami.

Nuotraukų šaltinis: https://facedownwaste.com/zero-waste-pen/

Kviečiu kaskart siekiant naujo tušinuko pagalvoti, ar jums tikrai reikia dar vieno tušinuko? Ar tikrai po to renginio ar seminaro jis nesimėtys kažkur namų ar darbo spintelės stalčiuje? Gal jums būtų mieliau turėti vieną ar du mėgstamiausius ir patogiausius tušinukus? Išbandykite dar vieną tvaresnį gyvenimišką įprotį – nusipirkite tušinuką ir jį naudokite vis keičiant širdeles ar kapsules.

Tai kokią širdelę jūs pirksite šią Valentino dieną? ♥

Žalios bendruomenės tinklaraštis yra atviras visiems, tad jeigu ir Tu nori pasidalinti žaliu turiniu – parašyk mums laiškelį ir padėk sukurti tvarios informacijos lobyną!

DALINTIS: