Kaštonų skalbiklis!

Stingstančiom vieliarankėm braukiu klaviatūrą, bet ištesiu pažadą ir dalinuosi 🌰🌿 ekologiško kaštonų skalbiklio/indų ploviklio receptu . Viskas paprasta ir greita. Ištempiam ausis, smalsuoliai!

1⃣ Prisirenkame kaštonų.
2⃣ Nusilupame juos (pavyzdžiui, bulvių skustuku) ir susmulkiname (galima su peiliu, su smulkintuvu arba liaudiškai vadinama tarka – atrodys kaip sūris, tik jokiu būdu nevalgomas!). Kuo smulkiau susmulkinsite kaštonus, tuo sparčiau išsiskirs veikliosios medžiagos. Susmukinus blenderiu ir užpylus karštu vandeniu, skalbiklį bus galima naudoti jau po 20-30 minučių. Supjaustytus stambiai geriausia palaikyti užmerktus per naktį.
3⃣ Susmulkintus kaštonus išdžioviname (galima kuo puikiausiai naudoti šviežius, bet norint prisiruošti jų ilgesniam laikui, renkamės šį būdą) – galima saulėje (kas dabar atrodo sudėtinga), šalia radiatoriaus, orkaitėje ar tiesiog natūraliai.
4⃣ Kadangi tai sausas skalbiklis, jį bus galima naudoti ištisus metus – nesuges, tačiau kaskart reikės nedidelio paruošimo prieš naudojimą. Paimkime 50-70 g paruošto kaštonų mišinio ir užpilkime stikline karšto vandens (stambius gabalus mirkome pernakt, smulkučius užteks 20-30 min.). Galiausiai nukošiame skystį į stiklainį ar kitą patogią tarą ir pilame į skalbimo mašinos stalčiuką.

❓ Kodėl kaštonų skalbiklis veikia?

Kaštonų sudėtyje yra saponinų – medžiagų, kurios suplaktos su vandeniu, labai putoja, ne retai naudojamos skalbiklių, šampūnų gamyboje.

❓ Ką galima su juo skalbti?

Geriausia tiks spalvotiems skalbiniams (ypač šilkui ir vilnai). Mes neturime daug baltų drabužių ir jų skalbti nemėginome, tačiau, jei žadate tai išbandyti, būtinai nulupkite kaštonų odelę, kadangi ji gali palikti nenorimų pėdsakų ant audinių.

❓ Ar išvalo rimtas dėmes?

Itin rimtom dėmėm šis skalbiklis bus per švelnus, tad siūlome iš pradžių dėmes patrinti muilu, ir tik tada skalbti. Kai kurie pataria į skalbiklį įdėti porą valgomųjų šaukštų sodos idant rezultatai būtų geresni.

Patarimai:

✅ Jeigu skalbiate 2 kartus per savaitę, o vienam skalbimui panaudojate 50-70 g mišinio, metams kaštonų prisirikti reikės apie 5 kg.

✅ Galima naudoti tiek šviežius, tiek džiovintus kaštonus, skirtumas tas, kad pastaruosius labai patogu susibėrus į stiklainį laikyti ilgą laiką ir grybštelti saują prireikus.

✅ Jeigu norisi papildomo kvapnumo, įpilkite keletą lašelių mėgstamo eterinio aliejaus.

✅ Galima naudoti kaip indų ploviklį.

✅ Pasigaminkite kaštonų muilą! http://kastikra.lt/kastonu-galia/

✅ Jeigu pas jus labai kietas vanduo, skalbimo metu rekomenduojama įpilti šiek tiek acto.

✅ Taip pat galima kaštonais skalbti tokiu būdų – suberti saują skalbiklio sauso mišinio į „Žalios žinutės” mažiausio dydžio maišelį ir dėti jį tiesiai į skalbimo būgną.

✅ Nesupainiokite kaštonų su kaštainiais! Pastarieji skalbimo efekto neturi, nors yra valgomi (atvirkščiai nei kaštonai!).

✅ Nepamirštame smulkintuvo ir kitų naudotų įrankių po skalbiklio gamybos procesų išplauti.

Pati šį gamtos turtą dar tik mėginu, žaidžiu su kiekiais ir kviečiu tai daryti Jus bei dalintis rezultatais, kad išvytume iš namų aplinkai nedraugišką chemiją.

🌷 Natūralistė Lemputė Žemyna ir jai talkinęs Jurgis Gvazdikėlis 🌷

DALINTIS: