TetraPetras – naujas komandos narys

♻ PAKUOČIŲ ŽENKLINIMAS ♻
🎙 Apie tai ir daugiau TetraPetrą kalbina žurnalistas Genius 🎙

Šiandien, gerbiamieji, noriu pristatyti Jums naująjį komandos narį – žalesnio gyvenimo mokytoją ir ištikimą mūsų bičiulį – TetraPetrą 👀. Nusprendžiau jį pakalbinti, kad iš arčiau pažintumėte šią unikalią asmenybę, pasiruošusią Jums tarnauti idant pasiektumėte kuo geresnių tvaraus gyvenimo rezultatų. Tad pradėkim.

❓-TetraPetrai, sakykite, iš kokios aplinkos esate, kodėl Jums svarbu rūpintis Žeme?

Mano istorija prasidėjo MBA gamykloje (mechaninio biologinio apdorojimo gamykloje), kur patekau drauge su mišrių atliekų maišu. Buvau nesurūšiuotas prie plastiko, o tiesiog išmestas, todėl atsidūriau čia. Po varginančios kelionės į gamyklą manęs laukė konvejerių virtinė, kur buvau atrinktas prie pakuočių, pažymėtų „Tetra Pak” ženklu. Begulint šalia kitų tetrapakų giminės atstovų, išgirdau, kad mes netinkami perdirbimui, todėl būsime sudeginti. Mane išpylė karštis, suvokiau, kad turiu pabėgti. Man pavyko, todėl dabar iesu čia ir dėl savo skaudžios patirties nusprendžiau tapti žalesnio gyvenimo mokytoju.

❓-Luktelkite, bet kodėl visgi Jūs nesate perdirbamas? Juk atrodote lyg nulieta kartono pakuotė.

Ak, tas klaidinantis pirmas įspūdis… Tiesa slypi mano viduje – aš esu kombinuota pakuotė, sudaryta iš popieriaus ir to nelemto plastiko (plonytė plėvelė, esanti mano viduje), o tokių pakuočių mūsų šalyje dar nesugebama perdirbti, nėra infrastruktūros. Mes, kaip ir kolegos purepakai, ženklinami 81 numeriu, kuris, deja, reiškia štai tokią liūdną baigtį-sudeginimą arba, geriausiu atveju, sandėliavimą.

❓-Tad jeigu sakyčiau, kad perku pieną, kurią pakuotę Jūs, TetraPetrai, siūlytumėte rinktis, ar turime perdirbamų alternatyvų?

Suprantu, kad gauti pieno be pakuotės yra kone neįmanoma, tad mano siūlymas būtų rinktis perdirbamą pakuotę (dažnu atveju esančią maišelių pavidalu). Įprastai jos žymimos 2, 4, kartais 5 numeriais (ieškokite simbolio kaip nuotraukoje ♻ ir tikrinkite jos viduje esantį skaičių). Bet, turiu pridurti, kad jų perdirbimo galimybės skiriasi. Štai LDPE (Nr.4) plastikas, patekęs į perdirbimo mašinas, jas gadina, tad verčiau rinkitės HDPE (Nr.2), kuris gali būti perdirbtas net 10 kartų!

Žinot, bet kad neskambėtų viskas taip sudėtingai, užeikite į puslapį, kuriame rasite pakuočių ženklinimo atmintinę. Parsisiųskite ją ar atsispausdinę pasikabinkite matomoje vietoje: https://pto.lt/svietimas/pakuociu-zenklinimas/

❓-Prieš mūsų pokalbį užsiminėte apie vieną projektą, su kuriuo norite supažindinti mūsų skaitytojus.

Taip, tai Precious Plastic Lithuania! Šio nuostabaus projekto pagrindinis siekis – bendruomenei atviros plastiko perdirbimo dirbtuvės, kurių pavyzdžiu jie nori didinti asmeninę bendruomenės narių atsakomybę už savo atliekas. Savo dirbtuvėse jie montuoja keturias mašinas, kurias panaudodami surinktoms ir išrūšiuotoms plastiko atliekoms suteiks naują gyvenimą ir įkvėps tai daryti kitus.

❓-Na, ir pabaigai, kokie Jūsų tikslai „Žalios žinutės” projekte ir ko palinkėtumėte mūsų palaikytojams?

Šiuo metu laukiu, kol kolega Jurgis Gvazdikėlis ištvers kūrybines puslapio kūrimo kančias ir turėsiu platformą dalintis žalesnio gyvenimo patarimais su mielais projekto palaikytojais. Viešojoje erdvėje pasigendu susistemintos informacijos, kuri būtų vienoje vietoje ir aiškiai pateikta. Bandysiu tai įgyvendinti su visų jūsų pagalba. Galiausiai, viliuosi, kad praeities skaudūs patyrimai MBA gamykloje bus kaip postūmis stengiantis puoselėti ekologinį raštingumą. O palaikytojams linkiu darnos ir būti atviriems naujai informacijai, kurios iš mūsų dar tikrai išgirsite 🌿🌎.

***
Dėkoju TetraPetrui už pokalbį, kviečiu visus jaukintis ženklinimą ir rinktis perdirbamas pakuotes.

Žurnalistas Genius

DALINTIS: