Tai kas tas „Lėtasis judėjimas“?

Lėtasis judėjimas. Lėtasis maistas. Lėta mada. Sąvokos, kurios į Lietuvą atvyksta lėtai…

Kita vertus… gal ir nebuvo išvykusios. Močiutės vis dar mezga megztinius, giminės vis dar kviečia į bulviakasius, grybai patys rudeniop susiranda krepšį. Nors – „apie viską pagalvota“: turbūt vis dažniau megztinius randame prekybos centruose, bulves apšviestas kone rampų šviesomis, grybus – tik pievagrybius ir (dėl higienos normų) – tik plastikiniam indelyje. Nesunku priprasti „prie gero“. Tik tiek, kad „sloumūveriai“ (angl. „slow movers“), lėtojo gyvenimo pasekėjai, visai nemano, jog tai, prie ko šiais laikais vis labiau priprantame, yra gerai.  Lėtasis judėjimas – tai sąmoningas pasirinkimas ir kokybė vietoj kiekybės. Bet – apie viską nuo pradžių.

Šiek tiek istorijos

Slow movement (liet. „lėtasis judėjimas“) prasidėjo nuo… lėto maisto.  1986, Italija. „McDonald’s“ uzurpuoja „Piazza di Spagna“ –  vieną centrinių Romos aikščių. Vietiniai sūrio ir vyno mylėtojai protestuoja. Įpykęs prancūzų ūkininkas José Bové pareiškia: kur pasėjamas hamburgeris, ten Roquefort [tradicinis Pietų Prancūzijos sūris] miršta. Šioje kovoje – ir paspartintoje gyvenimo realybėje – italas Carlosas Petrini nusprendžia išlikti ramus, tačiau veiksmų imasi. Po kelių mėnesiu, 1989 m. Gruodžio 10 d., Paryžiaus teatre skambiai deklaruojamas „Lėtojo maisto manifestas“: „Akistatoje su visuotine Greito gyvenimo beprotybe, mes privalome pasirinkti ginti ramų materialinį malonumą!“ Pirmoji lėta vakarienė pavyksta: baigiasi tik paryčiais. C. Petrini – profesionalus gurmė, žurnalistas ir „Lėtojo maisto“ judėjimo (angl. „Slow food movement“) įkūrėjas.  Kaip jau supratome, judėjimas gimė kaip atsakas greitajai industrijai.  Strategija nesigadinti apetito veliantis į karštakošiškus konfliktus man visai priimtina – tačiau greičiausiai Petrini tiesiog suprato, jog prieš didelius politinius žaidėjus (juk tam, kad įsikurtum centrinėje Romos aikštėje reikia turėti nemažai pinigų ir ryšių) protesto akcijos gali neturėti beveik jokios įtakos. Todėl ilgalaikėje perspektyvoje geriausia strategija – ugdyti visuomenės supratimą apie tradicinį, kokybišką maistą.  Judėjimas, prasidėjęs mažų Italijos miestelių užeigose, šiandien puikuojasi pasauliniu „Terra Madre“ tinklu, kuris jungia smulkiuosius ūkius, maisto bendruomenes ir organizacijas; rengia kasmetinę bienalę, jungiančią gastronominius ir aplinkosauginius klausimus bei įkvepiančią judėjimus kituose žemės kampeliuose; ir, žinoma, turi trisdešimt metų įdirbio – šiandien jau realų atsaką pusfabrikačių „kultūrai“.

Istorija tęsiasi

Ir vis dėlto, šiandien visiems puikiai pažįstama tiek greitojo maisto sąvoka, tiek populiariausi prekių ženklai. Tuo tarpu „lėtas maistas“ vis dar skamba… neįprastai. Gal net negirdėtai. Tai liudija, kokia efektyvi yra greitojo maisto industrijos įtaka: tai korporacinė galia, sutelkianti didelius pelnus, išteklius ir strategijas išlaikyti savo verslą. Slow Food pasekėjų – dešimtys tūkstančių, burgerių valgytojų – milijardai. Galima pagalvoti, kad lėtaisiais valgytojais tampa tik pasiturintys gurmanai, tačiau iš tiesų šis judėjimas propaguoja idėją, jog geras kokybiškas maistas turi būti prieinamas kiekvienam. 

80-aisiais gimęs „lėtojo maisto“ judėjimas tėra tik lakmuso popierėlis, parodantis: konfliktas egzistuoja bei reikalauja atsako. Ilgainiui lėtojo maisto idėja – arba greičiau jau supratimas apie maistą – virto supratimu apie globalią situaciją: kiek išteklių iš tiesų reikalauja „greitasis“ gyvenimo būdas, koks „greitumas“ yra neatidus aplinkosaugos, technologijų, žmogiškųjų išteklių (neetiško atlygio, neadekvačių darbo sąlygų) atžvilgiu. Būtent todėl glaudus žmogaus ir aplinkos santykis gvildenamas ne tik kasmet vykstančioje „Terra Madre“ bienalės konferencijoje – pats Slow food’as po truputį (nes aišku, kad po truputį) išplėtė savo temos ribas ir tapo Slow movement’u – „lėtuoju“ judėjimu.

Reikia pabrėžti, jog niekas nieko specialiai neplėtė: tiesiog žmonės, kuriems artimas toks požiūris, nusprendė neapsiriboti mąstydami apie maisto situaciją: miestų situacija tapo „Cittaslow“ – lėtųjų miestų – organizacija, besistengiančia apraminti lekiantį miestų ir miestelių ritmą; pastaraisiais metais populiarėja „lėtos mados“ terminas (mados industrija pagal taršą pasaulyje užima antrąją vietą). Lėtasis keliavimas, lėtasis menas, lėtasis verslas, marketingas ir „lėtieji“ prekių ženklai – ir visa tai apjungia 1999 m. įsikūręs „Pasaulinis lėtumo institutas“ (angl. „The World Institute of Slowness“). Ir iš esmės tai net ne organizacija – greičiau jau vienijanti filosofija, erdvė lėtumo temos gvildenimui. 

„Lėtojo judėjimo“ pasekėjai nėra žmonės, kūną judinantys priverstinai lėtai. 

Paprasčiausiai tai yra požiūris, kad reikia judėti savo tempu, o ne kokiu (belekokiu) išorinio pasaulio primetamu ritmu. Jeigu tavo temperamentas – versti kalnus, kodėl gi ne? Tik judant pakankamu greičiu gali gimti knygos ir institutai apie lėtumą…

Pagrindiniai „lėtumo“ principai:

 • sąmoningi sprendimai, asmeninis pasirinkimas (apsvarstyti, ar išorės diktuojamos sąlygos tikrai tinka tau, individui);
 • gyvenimas sau tinkamu tempu, teisingu greičiu;
 • jeigu turi skubėti – „skubėk“ lėtai;
 • rinktis kokybę (vietoj kiekybės);
 • balansas.

Būtent pasirinkimas, o ne prisitaikymas prie išorės diktuojamų sąlygų ir vidinis konfliktas, yra svarbiausias „lėtasis“ principas. 

Lėtumo filosofija atsirado ne mąstymo malonumui patenkinti, bet iš poreikio: reikėjo atsako greitam, tradicijas ir kokybę pasiglemžiančiam pasauliui. Tai, kas mums atrodo kaip savaime suprantama Italijos ir Prancūzijos kultūra – geras vynas ir sūris, – jiems patiems taip pat atrodė savaime suprantama, tačiau net ir tai vieną dieną pakliuvo į pavojų. Lėtumo filosofija suformulavo, jog niekas nėra duotybė, nėra amžina ir savaime suprantama. Ir tai reikėjo įvardyti. Buvo ir pražuvo?.. Ne, lėtoji filosofija yra pokalbis apie žmonių atidumą: ar tikrai sąmoningai priimame sprendimą  atsigręžti į naują gyvenimo būdą ir nusigręžti nuo… nuo bet ko, kas sparčiai nyksta – net nespėjus įvertinti, gerai tai ar blogai; naudinga ar nelabai. Todėl lėtumo filosofija liečia globalizacijos, ekologijos temas; yra gyva ir kintanti priklausomai nuo greitojo pasaulio. Iš esmės lėtasis judėjimas, slow movement, neprivalo kalbėti ekologinėmis temomis – užtenka kokybiško, pilnavertiško požiūrio į gyvenimą, vidinės darnos ieškojimo. Tačiau sąmoningas santykis su aplinka natūraliai veda ir prie darnaus vartojimo, resursų klausimų.

Lietuva ir „lėtuva“

Atleiskite, gal ir nelabai juokingą žodžių žaismą sugalvojau, tačiau „lėtumas“ šiame kontekste yra ne kritika, o komplimentas… kodėl gi ne? Ar lėtumas egzistuoja Lietuvoje?

Teoriškai – tikrai taip. Turbūt labiausiai nustebau atradusi, kad 2018 metais dzūkijos gamintojai ir „sveikuoliai“ Alytuje susibūrė į „Slow Food“ bendruomenę. Turbūt pačiai teks padaryti atskirą reportažą, kiek Lietuvos lėtieji valgytojai nuveikė per metus, nes tokio kol kas nėra.

Šiek tiek daugiau atgarsio sulaukusi žinia: rugpjūčio mėnesio pradžioje vyko 6-asis Druskininkų „Sūrių festivalis“, suburiantis smulkiuosius sūrių gamintojus. Gurmaniška slow food’o dvasia dvelkia iš tolo. Nors realybėje renginys tikrai lankomas, tačiau: žiniasklaidos atgarsio praktiškai nėra, Facebook like‘ų skaičius neįspūdingas. Renginį seku ir nuoširdžiai už jį sergu, bet faktai liudija, jog  renginys, kaip ir lėtojo maisto tema, pas mus nėra savaime suprantamas – ir netgi stokoja dėmesio. 

Ir tai tikrai nėra vieninteliai lėti dalykai, vykstantys Lietuvoje. Tačiau iš tiesų mąstančių apie lėtą, kokybišką gyvenseną yra gerokai mažiau, o rašančių apie slow food galiu suskaičiuoti ant vieno piršto. Tiesą sakant, besidomėdama pasaulinėmis ekologinėmis katastrofomis tikrai mažiausiai tikėjausi atrasti „lėtojo maisto“ judėjimą – o atradau dar ir lietuvio autoriaus dėka! Paulius Jurkevičius yra autorius, kuris nuosekliai ir, tikiu, neprarasdamas vilties lietuviams zulina „lėto“ maisto temą, dažnai gurmaniškai riesdamas nosį, tačiau – be atstumiančios visažiniškos arogancijos: lyginti italo ir lietuvio lėkštes smalsu ir jam, ir mums. Svarbiausia, jog P. Jurkevičius nuolatinėje įtampoje laiko temą apie kokybišką maistą – būtent maistingą ir prieinamą, o ne kokį neįkandamą. 

Gal ir nieko keisto, nes man kartais atrodo, kad lietuviai ne kalba, o daro: išsispaudžia sau namie varškės sūrį ir kam čia aušinti burną – sūris kaip sūris, kokie dar renginiai ir piknikai. Deja, manęs neramina kita tylos pusė: norėčiau sūrį spausti iš kaimynės melžto pieno, o šiais laikais artimiausia kaimynė – „Maxima“. Akivaizdu, kad pieno šviežumas, kokybė ir etikos klausimai – diskutuotini. Pats sūrio spaudimo veiksmas nekvestionuojamas tarsi savaime suprantamas. Bet kaipgi pasirinkimai, kuriuos šiandien turime, o rytoj galbūt jau nebeturėsime? Italų ir prancūzų pavyzdžiai jau parodė, kad nekintamų duotybių nėra. Greitųjų „restoranų“ skaičiai Lietuvoje auga. Jų vertė tai pat nekvestionuojama – vertė Lietuvoje kol kas dar dažnai priklauso nuo pelno mokesčio valstybės iždui. Ir tai –  tik mažutėlis hipotetinis pavyzdys, tačiau jis yra labai svarbus šiandienos Lietuvos kontekste: kur einame su savo tradicijomis (nepatikėsite, bet turime ne tik tradicijų, bet ir gyvut gyvutėlių senolių), kokia kryptimi eina mūsų valstybė, o svarbiausia… kokius sprendimus priima eilinis valgytojas. Arba vartotojas. 

Eko-sąmoningumas ir… lietuviškumas

Man smagu, kad supratimas Lietuvoje keičiasi: iš „antrų rankų“ apsipirkinėjame nebe iš biednumo, bet dėl supratimo: taip yra draugiškiau aplinkai. Man patinka, kad atsiranda ir yra perkami „Fair Trade“ šokoladai; kad ir Lietuvoje atsiranda etiški, mažos apimties gamintojai; plečiasi ekologiniai, biodinaminiai, gamtinės žemdibystės ūkeliai. Man patinka, kad jau yra stebuklinga parduotuvė be pakuočių, kurioje vienintelė pakuotė – „Žalios žinutės“ ar kitas daugkartinis maišelis. Sąmoningi sprendimai ir apsisprendimai yra slow. 100%.

Tačiau… kartais atrodo, kad tas eko-sąmoningumas nėra organiška lietuviškumo dalis. Iš tiesų nežinau, kas pirmiau: ar žiniasklaida, neatlaikiusi pasaulinio spaudimo, užtvindė verstiniais straipsniais apie ekologiją ir „dešimčia patarimų į šviesesnį rytojų“, ar, kita vertus, Lietuvos sveikuoliai, asmeniniai tinklaraščiai, grupės ir forumai išpopuliarino šias temas. Smulkių entuziastingų verslų vis atsiranda ir džiaugiuosi, jog šiomis dienomis jiems lengviau sulaukti dėmesio, tačiau naujajai filosofijai komerciniais tikslais bando įsiteikti, tarkim, ūkininkų skyreliai prekybos centruose – ir jie man visiškai neatrodo nuoširdžiai palaikantys smulkųjį ūkį, verslą ar sveiką konkurenciją. Gana iškalbingas faktas, jog prekybos centras išdygs net prie Vingio parko – ramiojo Vingio parko. Mano sąmonėje vieta rekreacijai ir prekybos centras smarkiai pjaunasi. Kai kurie Lietuvos prioritetai rodosi labai neišdiskutuoti, migloti ir dažnai sąmoningiausiai pasirenkamas prioritetas tampa pinigai, komercija. 

Nors lietuviai tikrai noriai imasi „naujoviškų“ iniciatyvų, neatsilieka nuo tendencijų, tačiau tokio slow žvilgsnio, tokio egzistencinio ilgesio ir vidinio poreikio, nuo kurio kažkada pradėjo Italija, paprasčiausiai nėra. Ar kas nors klausė, ką mes, lietuviai, vertiname? Ar turi būti paklausta iš užsienio, kad tai sulauktų reakcijos? Panašu, kad mes patys savęs nepasiklausiame, ši tema reflektuojama vangiai. „Lėtasis judėjimas“ siūlo įsiklausyti į situaciją be kažkieno kito sutverto taisyklių rinkinio. 

Koks yra mūsų miesto ritmas ir tempas, jei šalia ramios Vingio oazės gali išdygti “Akropolis”? Niekada nepaklausėme savęs: kas mums išties vertinga? Kokia kokybė mums patiems atrodo kokybiška?

Tai štai, Lietuva nėra lėta – visiškai nuo nieko neatsilieka. Ir entuziazmu, ir banaliomis pasaulietiškomis „nuodėmėmis“.  Kita vertus, jei Lietuvai labiau tinka slow movement kokybiškasis lėtumas, aš jai tikrai linkiu stoti į savo vėžes ir surasti stebuklingąjį balansą kuo greičiau. O dar kita vertus… viską tarsi apibendrinu per maistą ir ekologiją, tačiau iš tiesų galėčiau rašyti apie švietimą, meną, technologijas – bet kurį žmogui aktualų reiškinį. Nes bet kuriame jų galima pasirinkti pioritetus: veikti skubotai – ar ramiai, iš intuicijos, orientuojantis į kokybę. 

***

Slow food’eriai kažkada pradėjo nuo lėtų vakarienių vietinėse užeigėlėse ir šiandien būriuojasi tūkstančiais, o mes… turbūt panašaus rezultato pasieksime, jei toliau periodiškai uogausim, grybausim ar filosofinį žvilgsnį nutaisysime prie bulviakasio lopetos (nežinau, ruduo gal toks metas). Ar bent jau, jei tarpusavyje dalinsimės mintimis apie gyvenimą, reflektuosime kad ir prie prekystalio kraudamiesi prekes į daugkartinius maišelius…

DALINTIS:

This Post Has 120 Comments

 1. knisy

  五 国内からインターネットを通じて、オンラインカジノに参加する行為や海外の宝くじを購入する行為が賭博罪や富くじ罪に該当し、禁止されていることを国民に周知するための政府広報をすべきではないか。 オンラインカジノが利用できる国内口座サービスを運営し客に賭博をさせたとして、千葉県警サイバー犯罪対策課は15日、常習賭博の疑いでさいたま市浦和区本太1、通信会社役員、益田伸二(50)と埼玉県蓮田市見沼町、自称会社員、島田賢一(43)両容疑者を逮捕した。益田容疑者らはほぼ全国の客約1600人に約23億2800万円を賭けさせ、約10億4400万円の収益を上げていたとみられる。インターネットを使った無店舗型オンラインカジノに関して賭博罪を適用したのは全国初。
  https://simonutso307418.full-design.com/-7–59256150
  初心者講習を毎営業日に提供しているので、ポーカーを全くプレイしたことが無い方でも、安心して遊べます。 ログイン 【神技】プロポーカープレイヤーって相手のハンドが70%わかるらしいので、本当か検証してみた結果! テキサスホールデムポーカーのルールを詳しく見る 登 録 ポーカートーナメントは平日にも開催しており、参加費は12,000円と少し高め。月に1度は祇園祭・年に1度葵祭が開催されて、いずれも大盛況です。しかしその分賞金が高額なので、ポーカーの腕に自信がある人は是非挑戦してください(詳しくは公式ホームページのトーナメント内にて)。 ネコカジってどんなお店?ネコカジで遊べるゲームも紹介します。

 2. Michaelgroor

  п»їMedicament prescribing information. What side effects can this medication cause?

  10mg prednisone daily
  Everything information about medication. Definitive journal of drugs and therapeutics.

 3. goody

  Разработка сайта-портфолио (флеш сайта) включает в себя такие этапы: Создание сайта портфолио с нуля начинается с анализа ниши и целевой аудитории. Этот этап часто повторяется в различных маркетинговых стратегиях, но он очень важен и определяет весь дальнейший процесс создания портфолио. Фотографии фотографа, дизайнера или кондитера всегда будут отличаться.   Мы собрали в одном месте всё, что требуется для создания впечатляющего сайта: готовые современные дизайны, простая система управления, техподдержка, чтобы вы развивали свое дело с удовольствием ❤️ Взаимодействие с социальными сетями представляет собой размещение на сайте специальных кнопок (поделиться, лайки и т.д.), комментариев, ссылок на группы (сообщества, круги) и их различных плагинов. Для полноценного взаимодействия мы можем создать новые аккаунты и группы соц. сетей и подключить их к Вашему сайту. Если у Вас уже есть аккаунт или группа в социальных сетях, мы также можем подключить их к сайту.
  https://beauxnxk446557.bloggactivo.com/17747859/узнать-все-о-домене
  Профессионалы буду предлагать вам наиболее оптимальный вариант дизайна или функционала, который должен подойти посетителям сайта, а не вам. Важно сделать сайт продаваемым, а не под ваши вкусы, ведь не зря они — эксперты своего дела и занимают лидирующую позицию в создании веб-сайтов. Мы создаем удобные и красивые сайты с правильной внутренней SEO-оптимизацией и дизайном, чтобы вашим клиентам было комфортно ими пользоваться. Это сокращает путь к совершению целевого действия и повышает конверсии. А ведь именно это является конечной целью разработки сайта под ключ. Создание веб сайта под ключ для компании — это необходимый инструмент, позволяющий предоставить информацию о ее деятельности широкой общественности, ознакомить посетителей с перечнем и образцами продукции или услуг. К тому же он может стать источником привлечения новых клиентов, в этом поможет создание и раскрутка сайта — услуга, которую мы хотим вам предложить.

 4. Michaelgroor

  п»їMedicament prescribing information. Some trends of drugs.

  https://zithromaxa.fun/ zithromax tablets for sale
  Learn about the side effects, dosages, and interactions. Prescription Drug Information, Interactions & Side.

 5. firo usdt

  Very nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I’ve really enjoyed browsing your blog posts. In any case I’ll be subscribing to your feed and I hope you write again soon!

 6. Michaelgroor

  Actual trends of drug. Read information now.

  https://propeciaf.store/ get cheap propecia without dr prescription
  What side effects can this medication cause? safe and effective drugs are available.

 7. RobertMig

  Some are medicines that help people when doctors prescribe. Some trends of drugs.
  tadalafil tablets canada
  Everything what you want to know about pills. Medscape Drugs & Diseases.

 8. WillisEndug

  drug information and news for professionals and consumers. Read information now.
  https://tadalafil1st.com/# when to take cialis for best results
  Read information now. Read here.

 9. AlbertSeada

  Some trends of drugs. Everything information about medication.
  https://tadalafil1st.online/# best price tadalafil 20 mg
  Everything what you want to know about pills. Everything what you want to know about pills.

 10. RobertMig

  Comprehensive side effect and adverse reaction information. Everything information about medication.
  india pharmacy online tadalafil
  Everything information about medication. Best and news about drug.

 11. SammyDreld

  drug information and news for professionals and consumers. Some trends of drugs.
  best tadalafil generic
  All trends of medicament. Cautions.

 12. MorrisCaw

  earch our drug database. Drugs information sheet.
  generic cialis paypal payment
  Drug information. Some are medicines that help people when doctors prescribe.

 13. RobertMig

  Best and news about drug. Top 100 Searched Drugs.
  cialis black uk
  Learn about the side effects, dosages, and interactions. earch our drug database.

 14. polygon erc20

  Howdy very cool blog!! Guy .. Excellent .. Amazing .. I’ll bookmark your web site and take the feeds additionally…I’m satisfied to seek out numerous helpful information right here in the submit, we’d like develop extra strategies on this regard, thanks for sharing. . . . . .

 15. Axomo

  Kasyna online należą już do przyszłości. Kasyna online rozwijały się szybko od połowy lat 90. XX wieku. W dzisiejszych czasach gracze są często rozpieszczani wyborem z wielu kasyn w Internecie. Różnią się głównie ofertą automatów do gry, kasyna na żywo i mobilnego. Istnieją również różnice w bonusie w kasynie, który jest oferowany w różnych formach. Podczas gdy lokalne kasyna prawie przestały się rozwijać, gracze mogą teraz znaleźć bonus kasynowy, program lojalnościowy, darmowe spiny lub bonus bez depozytu w prawie wszystkich renomowanych kasynach online. 22Bet oferuje szeroki wybór wszystkich rodzajów zakładów sportowych online, z których każda publiczność może korzystać, ale single, combo i handicap są najczęściej. Platforma specjalizuje się również w zakładach na żywo i posiada sekcję streamingu.
  https://bartosha.com/forum/community/profile/garnetdetwiler6/
  Najlepsze strategie Poker staje się naprawdę łatwą grą, gdy wykorzystujesz odpowiednie strategie. Nasi autorzy pokażą ci krok po kroku jak osiągnąć sukces. Poker, czyli straight flush, to układ złożony z pięciu kolejnych kart (zauważ, że tutaj nie muszą to być karty o konkretnej wartości, byle były kolejne) w tym samym kolorze. Jest to drugi pod względem siły układ pokerowy, który pokonuje wszystko poza pokerem królewskim. Jeśli dwóch graczy ma pokera, wygrywa ten z układem z kart o wyższych wartościach. Poker królewski to najwyższy układ w pokerze — bije wszystkie inne kombinacje kart. Nie przegap naszych specjalnych turniejów i ofert promocyjnych, które przygotowujemy we współpracy z partnerami. Zapisz się, a wyślemy ci maksymalnie jedną wiadomość miesięcznie.

 16. AlbertSeada

  Prescription Drug Information, Interactions & Side. п»їMedicament prescribing information.
  80 mg tadalafil
  Everything about medicine. Read now.

 17. WillisEndug

  drug information and news for professionals and consumers. Comprehensive side effect and adverse reaction information.
  generic tadalafil in canada
  Everything what you want to know about pills. Long-Term Effects.

 18. RobertMig

  Everything information about medication. Read information now.
  tadalafil 2.5 mg generic
  Read information now. Get warning information here.

 19. SammyDreld

  Medscape Drugs & Diseases. Actual trends of drug.
  https://tadalafil1st.com/# purchase cheap cialis
  Get warning information here. Get here.

 20. Faifs

  Цвет: 35 Объем: 6,7 мл Гель для бровей Foet: Пишите в комментариях: Брови, хотя бы слегка выделенные с помощью геля, выглядят более ухоженными и выразительными. 12:00 – 18:00 Нанесите необходимое количество геля на брови, придавая им желаемую форму. Дождитесь высыхания. Вход в личный кабинетТолько для зарегистрированных пользователей Теперь ты точно знаешь, для чего нужен гель для бровей! Осталось разобраться в том, как не промахнуться с выбором.
  https://spencercxqh321098.blazingblog.com/15769094/алерана-для-бровей
  Международный женский журнал GLAMOUR опубликовал статью РѕР± СѓС…РѕРґРµ Р·Р° кожей лица Рё выбрал скребок гуаша BLOOR как лучший бьюти-гаджет. Корейская косметика для СѓС…РѕРґР° Р·Р° лицом Рё телом Недорогая альтернатива известным маркам РІСЂРѕРґРµ Xiaomi — этот вибромассажер для лица FADC направлен РЅР° очищение кожи Рё улучшение кровоснабжения. РљРѕСЂРїСѓСЃ водонепроницаемый, можно пользоваться РІ душе/сауне. 4 насадки легко меняются, каждая выполнена РёР· силикона, гипоаллергенна. РџРѕРґС…РѕРґРёС‚ для anti age-СѓС…РѕРґР°. Р’ конструкции предусмотрен аккумулятор, заряжается РѕС‚ USB (РІС…РѕРґРёС‚ РІ комплект).

 21. BradleyWhone

  Drugs information sheet. Drug information.
  viagra gel karmagara australia
  Some are medicines that help people when doctors prescribe. п»їMedicament prescribing information.

 22. CharlesCoiny

  Medicament prescribing information. Some are medicines that help people when doctors prescribe.
  https://viagrapillsild.online/# where to get sildenafil
  Some trends of drugs. Get warning information here.

 23. BradleyWhone

  Read here. Drug information.
  sildenafil buy nz
  earch our drug database. Top 100 Searched Drugs.

 24. CharlesCoiny

  Drug information. Get information now.
  sildenafil 100mg price
  Get here. drug information and news for professionals and consumers.

 25. SammyDreld

  What side effects can this medication cause? What side effects can this medication cause?
  sildenafil cream in india
  Top 100 Searched Drugs. Everything what you want to know about pills.

 26. Cew

  Copyright © 2022 toms-canada.ca The Sistine Chapel like you’ve never seen it before: from Australia to Mexico, Shanghai to New York, and more than 60 cities in between; a unique… Situs Slot online terpercaya Slot fafa dan slot88 adalah situs judi online jackpot besar terbaik yang menghadirkan produk seperti slot gacor, judi bola, casino online serta togel online. Sign up to receive exclusive content updates, fashion & beauty tips, and weekly product roundups! Pairing your pretty summer dresses with sneakers may not be an obvious… The best is about to get BETTER! PRAGMATIC218 situs judi online resmi yang menghadirkan berbagai game judi slot demo online Indonesia, slot gacor, slot88, pragmatic play, judi bola euro, togel online 4D dan casino online.
  https://foro.coleccionarjuegos.com/forum/profile/sterlingl602586/
  Operators like to offer a number of methods to accept payments from customers, which the more experienced player will enjoy figuring out and mastering. Free roulette betting systems canada however, especially as you get to choose the ideal time to trigger the biggest feature of them all. GA sessions are organized by gambling addicts, but they don’t have access to play it in land-based casinos because of legal matters. Free roulette games canada microgaming released the Viper software in 2022 and all casinos using this software have features including bonuses, but bank transfers are still deemed one of the slowest methods to both deposit and withdraw online. This classic table game is hugely popular, but due to its high odds of winning, many sites do not allow blackjack games to be played with a no deposit casino bonus. The one exception is the Free Play promotion where you can play any game during the promotional period. If you are willing to make a deposit, then there are special blackjack promo codes available to players in Canada. These are special offers that can be used to play blackjack games only with very specific are wagering requirements and terms and conditions that must be adhered to. If this is your game of choice, this is the offer you should be on the lookout for.

 27. Bob

  Immer wieder liest man von hohen Gewinnen – und selbst kann man sich nicht vorstellen, dass man auch einmal Millionen gewinnen wird, weil man den Lotto Jackpot geknackt hat. Wer Lotto online tippen will, der hat hier gute Chancen, Gewinne einzufahren – die Lotterien Gewinnchancen sind nämlich, wenn der Blick nicht nur auf den Hauptgewinn gerichtet wird, gar nicht so niedrig. Aber gibt man sich mit Beträgen zufrieden, die knapp über dem Einsatz liegen? Wer Eurojackpot spielt, der will natürlich den Eurolotto Jackpot gewinnen Bei der Ausspielung am vergangenen Freitag war der Jackpot  bereits auf rund 180 Millionen Euro angestiegen, doch erneut hatte niemand die sieben richtigen Nummern getippt. Rund 40 Millionen Menschen nahmen an der Lotterie teil. Die richtigen GlГјckszahlen wГ¤ren 9, 17, 29, 38 und 39 gewesen und die Sterne 7 und 10. Laut Willy Mesmer von Swisslos wurden in der Deutschschweiz, im Tessin und dem FГјrstentum Liechtenstein etwas mehr als 650’000 Scheine eingelГ¶st. Insgesamt gab es 14 Gewinne im 2. Gewinnrang. Vier davon gingen ins Swisslos-Gebiet. Jeder von ihnen erhГ¤lt immerhin 2’165’771.95 Franken.
  https://eafieldschools.net/forum/profile/arturolkw532378/
  Die Spiele, welche du in den online Spielbanks findest, sind schon seit einiger Zeit in regionalen Spielbanks zu finden und werden auch so bald wie möglich in den mobilen Gerätemarkt aufgenommen. Ein weiterer wichtiger Punkt, welchen man über Gamomat wissen sollte, ist, dass sie auch Social Spielbank Spiele anbieten, welche für alle Spieler sehr reizvoll sind.  Wer im Internet nach einem speziellen Bonus fГјr die Spielautomaten von Bally Wulff sucht, der wird wohl wenig erfolgreich sein. Allerdings kГ¶nnen Boni in Casinos, die die besten Spiele von Bally Wulff anbieten, auch fГјr diese genutzt werden. Im Sunmaker Casino, bei Lapalingo und im Platin Casino erhalten neue Kunden jeweils einen 100% Bonus fГјr ihre erste Einzahlung. DarГјber hinaus gibt es bei den drei genannten Anbietern regelmäßig Bonusaktionen fГјr Bestandskunden. Des Weiteren steht in diesen Bally Wulff Online Casinos die komplette, bisher verfГјgbare, Palette an Gamomat Slots zur VerfГјgung.

 28. Jeffreyjem

  Everything what you want to know about pills. earch our drug database.
  canadian drug prices
  Top 100 Searched Drugs. Drugs information sheet.

 29. RobertanEft

  Learn about the side effects, dosages, and interactions. Medscape Drugs & Diseases.
  best canadian pharmacy online
  Cautions. Get warning information here.

 30. Edgarscoms

  Read information now. Drugs information sheet.
  canada pharmacy 24h
  Get information now. Long-Term Effects.

 31. VictorHibre

  Generic Name. Learn about the side effects, dosages, and interactions.
  best canadian pharmacy
  п»їMedicament prescribing information. What side effects can this medication cause?

 32. Edgarscoms

  earch our drug database. Everything information about medication.
  best online canadian pharmacy
  Drugs information sheet. Get warning information here.

 33. RobertanEft

  Prescription Drug Information, Interactions & Side. Generic Name.
  https://canadianfast.online/# mexican pharmacy without prescription
  Get warning information here. Drug information.

 34. Jeffreyjem

  Everything information about medication. Some trends of drugs.
  canadian medications
  Best and news about drug. Everything information about medication.

 35. stymn

  The team winning the toss might aim to bowl first. Due to the dew factor and comfort in chasing totals in Mumbai and Pune Stadiums, most of the teams are opting to bowl first in IPL 2022. In the previous CSK vs SRH match, SRH won the game batting second. Hence, both the teams will look to bat second in the next encounter too. What is the official website of IPL Schedule 2023? Sam Curran from the other end to make use of the swing with the new ball. Curran bowls on Jonny Bairstow’s pads and a single taken first ball. David Warner hammers it towards covers and Ambati Rayudu dives to his right to save a boundary. Two runs off that one for Warner. Next ball, Warner guides it towards third man, Deepak Chahar misfieds and another couple of runs for SRH. Curran bowls a tighter line offering no width to Warner, two dot balls. A single via leg byes off the last ball. SRH 9/0 after 2 overs
  https://damiennkbr270481.wizzardsblog.com/15897518/bbc-prem-scores-nigeria
  Southampton had Danny Ings out of the match with a lengthy injury, but his striker partner Che Adams was on hand to score early on. Stuart Armstrong added their second 8 minutes from time. With 16 points from 8 games, Southampton lead Liverpool on goal difference although the Saints have played a game more. Newcastle, on the other hand, find themselves in 13th, with 11 points from 8 matches. Puedes ver la versión Española de BeSoccer.com. Southampton have rocketed to the top of the Premier League table after they secured a 2-0 win against visitors Newcastle United. The Saints have the second most Premier League wins out of any teams in the 2020 calendar year, and have been impressive this season. Get the listings of soccer leagues and competitions for each region, including past seasons results and football statistics.

 36. VictorHibre

  п»їMedicament prescribing information. Get warning information here.
  canada pharmacy 24h
  safe and effective drugs are available. drug information and news for professionals and consumers.

 37. Edgarscoms

  Actual trends of drug. Prescription Drug Information, Interactions & Side.
  rate canadian pharmacies
  Get warning information here. Read now.

 38. Jeffreyjem

  Some trends of drugs. Some are medicines that help people when doctors prescribe.
  onlinecanadianpharmacy 24
  All trends of medicament. Top 100 Searched Drugs.

 39. RobertanEft

  All trends of medicament. Drug information.
  online prescription for ed meds
  Some are medicines that help people when doctors prescribe. Some are medicines that help people when doctors prescribe.

 40. Edgarscoms

  Prescription Drug Information, Interactions & Side. drug information and news for professionals and consumers.
  https://canadianfast.com/# canadian online drugstore
  Read now. Generic Name.

 41. EfrenRom

  Read here. Best and news about drug.
  https://edonlinefast.com ed medications list
  п»їMedicament prescribing information. Get warning information here.

 42. Nicky Gudis

  Hi my friend! I wish to say that this article is amazing, nice written and include almost all important infos. I would like to see more posts like this.

 43. RobertanEft

  Medscape Drugs & Diseases. Some are medicines that help people when doctors prescribe.
  https://edonlinefast.com new ed pills
  Long-Term Effects. safe and effective drugs are available.

 44. MortonSpivy

  Get here. earch our drug database.
  erection pills that work
  Best and news about drug. safe and effective drugs are available.

 45. PhilipZinue

  What side effects can this medication cause? Learn about the side effects, dosages, and interactions.
  https://edonlinefast.com new treatments for ed
  Everything about medicine. Top 100 Searched Drugs.

 46. Donaldgem

  Get here. Read now.
  https://clomiphenes.com buying clomid without prescription
  Everything about medicine. drug information and news for professionals and consumers.

 47. MortonSpivy

  Everything what you want to know about pills. Read now.
  best male ed pills
  Drug information. Everything what you want to know about pills.

 48. RobertanEft

  Everything what you want to know about pills. Medscape Drugs & Diseases.
  https://edonlinefast.com medicine for erectile
  Comprehensive side effect and adverse reaction information. Drug information.

 49. PhilipZinue

  Everything about medicine. Drug information.
  best ed medication
  Commonly Used Drugs Charts. Actual trends of drug.

 50. EfrenRom

  Read now. What side effects can this medication cause?
  best ed pills online
  Best and news about drug. safe and effective drugs are available.

 51. Jamesmok

  п»їMedicament prescribing information. Generic Name.
  clomid price
  Commonly Used Drugs Charts. Long-Term Effects.

 52. DennistrelD

  Get information now. Drug information.
  https://clomiphenes.online cheap clomid now
  Read information now. drug information and news for professionals and consumers.

 53. AaronBup

  Actual trends of drug. What side effects can this medication cause? buy amoxicillin online with paypal
  Drugs information sheet. Prescription Drug Information, Interactions & Side.

 54. DavidRop

  Best and news about drug. drug information and news for professionals and consumers. https://amoxicillins.com/ amoxicillin cephalexin
  Read now. safe and effective drugs are available.

 55. Rew

  Whether you’re driving in snow for the first time or a seasoned driver looking for a quick refresher, we’ve got some useful winter driving tips for everyone. As… More states are likely to legalize medical and recreational marijuana in the coming years. As public support keeps increasing, and the number of marijuana stocks rapidly proliferate, more states are considering the potential tax revenue benefits from cannabis sales. You are responsible for respecting the cannabis legislation of wherever you are. Recreational marijuana, up to a certain amount, is legal throughout Canada. However, each province and territory sets the minimum age for purchase, possession, and use. Currently, it is 18 in Alberta, 21 in Quebec, and 19 in every other province or territory. It remains illegal for underage individuals to access cannabis – or for adults to facilitate such access.
  https://photocufi.it/community/profile/krystle71774609/
  Want to take a course without applying for a certificate or diploma? Explore your options with our Open Studies credit courses. Before you enter our site, we must confirm that you are the legal age in your province to purchase/consume cannabis. You must be 19 years or older with the exception of Alberta (18) and Quebec (21), to access the website. Select „Yes“ if you meet the minimum age requirement and „No“ otherwise. Connect with AAPS One thing students at Niagara College will not be able to do is make use of their product: All the plants have to be destroyed at the end of the course. Students in Fanshawe’s Cannabis Applied Science program develop specialized knowledge, skills and abilities preparing students to work in a variety of roles in the rapidly growing cannabis industry, including product development, quality assurance, formulation chemist and processing technician. In addition to opening the door for an array of career opportunities, graduates can leverage the scientific communication and project management skills learned through the program in a workplace environment.

 56. DennistrelD

  drug information and news for professionals and consumers. Read now.
  can i get generic clomid online
  Get warning information here. Prescription Drug Information, Interactions & Side.

 57. Jamesmok

  Everything about medicine. Comprehensive side effect and adverse reaction information.
  zithromax drug
  earch our drug database. Get warning information here.

 58. DennistrelD

  Prescription Drug Information, Interactions & Side. Long-Term Effects.
  where to get propecia
  Read here. earch our drug database.

 59. Jamesmok

  safe and effective drugs are available. What side effects can this medication cause?
  https://finasteridest.com/ can i order cheap propecia without a prescription
  Read now. Read here.

 60. Donaldgem

  Best and news about drug. Top 100 Searched Drugs.
  https://finasteridest.com/ how to buy cheap propecia without dr prescription
  Some are medicines that help people when doctors prescribe. Drug information.

 61. DennistrelD

  earch our drug database. What side effects can this medication cause?
  https://clomiphenes.com buy generic clomid prices
  Learn about the side effects, dosages, and interactions. Everything what you want to know about pills.

 62. DavidRop

  Top 100 Searched Drugs. Learn about the side effects, dosages, and interactions.
  get propecia without rx
  Drugs information sheet. Some are medicines that help people when doctors prescribe.

 63. DonaldTam

  Read here. Comprehensive side effect and adverse reaction information. can i purchase cheap avodart online
  Definitive journal of drugs and therapeutics. Learn about the side effects, dosages, and interactions.

 64. DavidJaw

  Long-Term Effects. Get information now. where can i buy avodart online
  Definitive journal of drugs and therapeutics. safe and effective drugs are available.

 65. JamesduS

  Definitive journal of drugs and therapeutics. safe and effective drugs are available. https://avodart.science/# where to get avodart prices
  Get here. Read now.

 66. DonaldTam

  Top 100 Searched Drugs. Read now.
  https://nexium.top/# buying nexium price
  Top 100 Searched Drugs. Commonly Used Drugs Charts.

 67. DonaldTam

  safe and effective drugs are available. earch our drug database.
  https://lisinopril.science/# buying lisinopril online
  Read information now. Everything information about medication.

 68. DavidJaw

  drug information and news for professionals and consumers. Read information now.
  can i buy cheap mobic
  Get information now. Top 100 Searched Drugs.

 69. JamesduS

  Read information now. Actual trends of drug.
  https://levaquin.science/# where can i buy levaquin without a prescription
  Top 100 Searched Drugs. Comprehensive side effect and adverse reaction information.

 70. Ronalddonia

  Get warning information here. Some trends of drugs.
  ivermectin lotion price
  Everything what you want to know about pills. п»їMedicament prescribing information.

 71. Zacharyfek

  Prescription Drug Information, Interactions & Side. Get here.
  purchase stromectol online
  Learn about the side effects, dosages, and interactions. Get information now.

 72. KevinDEn

  Drug information. Prescription Drug Information, Interactions & Side.
  ivermectin cream canada cost
  Medscape Drugs & Diseases. earch our drug database.

 73. Jessehoine

  Read information now. safe and effective drugs are available.
  https://stromectolst.com/# generic ivermectin for humans
  Drugs information sheet. Some are medicines that help people when doctors prescribe.

 74. KevinDEn

  earch our drug database. Long-Term Effects.
  https://stromectolst.com/# ivermectin iv
  Definitive journal of drugs and therapeutics. What side effects can this medication cause?

 75. Zacharyfek

  Comprehensive side effect and adverse reaction information. Best and news about drug.
  https://stromectolst.com/# ivermectin 8 mg
  Everything information about medication. Best and news about drug.

 76. KevinDEn

  All trends of medicament. Read information now.
  ivermectin for sale
  Definitive journal of drugs and therapeutics. Drugs information sheet.

 77. Ronalddonia

  Some are medicines that help people when doctors prescribe. Some trends of drugs.
  https://stromectolst.com/# stromectol pills
  Read information now. Get warning information here.

 78. KevinDEn

  Medscape Drugs & Diseases. Definitive journal of drugs and therapeutics.
  https://stromectolst.com/# stromectol 0.5 mg
  What side effects can this medication cause? Medscape Drugs & Diseases.

 79. Zacharyfek

  Best and news about drug. Some trends of drugs.
  https://stromectolst.com/# stromectol generic
  Comprehensive side effect and adverse reaction information. Learn about the side effects, dosages, and interactions.

 80. KevinDEn

  Everything what you want to know about pills. Read here.
  https://stromectolst.com/# ivermectin stromectol
  What side effects can this medication cause? Drug information.

 81. JamesVex

  Some are medicines that help people when doctors prescribe. Drug information.
  stromectol medication
  Get here. Drugs information sheet.

 82. Ronalddonia

  Prescription Drug Information, Interactions & Side. Prescription Drug Information, Interactions & Side.
  buy ivermectin nz
  Get warning information here. safe and effective drugs are available.

 83. Zacharyfek

  Actual trends of drug. Long-Term Effects.
  stromectol online pharmacy
  Everything information about medication. Best and news about drug.

Parašykite komentarą