Įspūdžiai iš upių valymo talkos

🌊🖐 Šiandien įvyko „River Cleanup: Neris ir Nemunas“ talka. Lietingas rytas nekvietė eiti laukan ir norėjosi pasirangyti pataluose, bet visgi buvau pasižadėjusi prisijungti prie akcijos, tad išpėdinau drauge su bičiule Auste iš „CoolŪkio“. Sutikom krūvą bendraminčių ir visi bendromis jėgomis, šiek tiek susitraukę dėl šaltuko ir drėgmės, apšvarinom Neries pakrantę, taip pat ir pačią upę – vyrukai ištraukė ne vieną padangą. Radinių buvo visokių, bet daugiausia nuorūkų, plastikinių maišelių ir kitokių pakuočių, stiklo šukių bei kamštelių.

Šiukšlių rinkimo procesas man tikrai nėra malonus – būna pikta, būna beviltiška, būna supykina fiziškai, bet kai šalia draugiški ir šviesūs žmonės, nepatingėję ir su vaikais prisidėti, matau viso to prasmę, bendruomeniškumo jėgą, kad ir kokia individualistė besijausčiau :). Ir tas švarus pakrantės plotas, kuris lieka išlaisvinus jį nuo šiukšlių, labai džiugina. Lyg grąžintas tai, kam ir priklauso – gamtai 🌳.

Po darbų lauke susirinkom pabuvimui prie arbatos puodelio – Indrė Čeidaitė iš Lietuvos Gamtos Fondo kalbėjo apie mikroplastiką, leido ir pro mikroskopo akutę pažiūrėti į Neries upės vandens mėginį. Buvo įdomu ir liūdnoka. Pasirodo, Lietuvoje 51 % upių ir 40 % ežerų neatitinka geros būklės kriterijų.

🌷 Ačiū Justinai Anglickytei – šio gražaus renginio organizatorei ir visiems, kas plušėjo ir skyrė savo energiją.

Monika ir pataluose likę padirbtukai

 

DALINTIS:

This Post Has 5 Comments

 1. Log in

  I have read your article carefully and I agree with you very much. This has provided a great help for my thesis writing, and I will seriously improve it. However, I don’t know much about a certain place. Can you help me?

 2. bulk send nfts

  Currently it sounds like Movable Type is the preferred blogging platform out there right now. (from what I’ve read) Is that what you are using on your blog?

 3. Burl Lepo

  This web site is really a walk-through for all of the info you wanted about this and didn’t know who to ask. Glimpse here, and you’ll definitely discover it.

 4. poognib

  buy ivermectin 12 mg online High serum levels of the active metabolite 4 OHT were measured up to at least 48 h after tamoxifen administration Zovein et al, 2008; Martinez Corral et al, 2015

Parašykite komentarą